WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder, son zamanlarda zorunlu rakibi Dillian Whyte tarafından yapılan açıklamalardan bazılarına ateş açtı.

Wilder, 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’da gerçekleşecek olan Tyson Fury rövanşı için antremanlarına devam ediyor.

Rövanşın galibi, WBC’nin geçici unvanına sahip olan Whyte’e karşı zorunlu bir savunma yapması emredildi. Kazananın Whyte ile Şubat 2021’e kadar ringe çıkması gerekiyor.

2019’un başlarında, WBC, 1’inci olan Whyte’yi göz ardı ettiklerinde tartışmalı bir hamle yaptı ve Wilder’a, üçüncülükte olan Dominic Breazeale’a karşı zorunlu bir savunma yapmasını emretti. Wilder sonunda Breazeale ile karşılaşarak onu 1. raundda nakavt etti.

Whyte sayısız röportajında Wilder’ın kendisi ile maç yapmamak için herşeyi yaptığın söyledi.

Wilder’e göre, Whyte WBC şampiyonluğu için diğer önemli boksörler tarafından yapılan teklifleri kabul etmediği için kendisi ile maç yapmayı haketmediğini söylüyor.

Wilder “Ama biliyorsun, bu sadece yalancı olan bir adam, benimle karşılaşmaktan bahsediyor ama hepsi yalan. Benimle karşılaşma şansı çok azdı. Ona Luis Ortiz ile karşılaşmasını söyledim, sonra onunla karşılaşacağımın sözünü verdim, WBC ona bunu yapmak için mecbur bıraktı ama o Ortiz’le maç yapmadı. Dominic Breazeale dedi ki, ‘Eğer bir sorununuz varsa benimle ringe çıkın bu sizi şampiyonluğa götürecek bir adımdır. ‘ Bu başka bir teklifti bunların hepsini reddetti.”