Şok edici bir şekilde, eski WBA ağır siklet şampiyonu Alexander Povetkin (36-2-1, 25 KO), WBC geçici şampiyonu Dillian Whyte’ı (27-2, 18 nakavt) Cumartesi gecesi nakavt etti.

Povetkin 4. rauntta iki kez yere düştü ve Whyte o noktadan sonra kendinden fazla emin görünüyordu. Maalesef Dillian için işler 5. rauntta iyi gitmedi Povetkin onu temiz bir şekilde yere indiren inanılmaz bir sol aparkatla maçı kazandı.

Whyte aparkatın etkisiyle rüya görmeye çoktan başlamıştı ve yerden kalkmak için herhangi bir çaba gösteremedi. Hakem Mark Lyson, Whyte’yi yerde kıpramadan yattığı için maçı bitirdi. Durdurma zamanı beşinci rauntta 0: 30’du.

Bu galibiyetle 40 yaşındaki Povetkin, WBC Diamond’ı ve geçici ağır sıklet unvanlarını ele geçirdi. Şimdi Şubat 2021’de şampiyon Tyson Fury’ye karşı WBC şampiyonluğu için karşılaşabilir. Bu, Whyte’ın unvan maçını yapması gereken aydı.

Bununla birlikte, Whyte’ın organizatörü Eddie Hearn, bu geceki maçtan sonra sözleşmede bir rövanş maddesi olduğunu ve bu yılın ilerleyen günlerinde ikinci bir Povetkin ve Whyte maçını yapmak istediğini bildirdi. Whyte tekrar kaybederse, kariyeri biter ve şampiyonluk maçı almayı unutabilir.

Foto Galeri

3 YORUMLAR

  1. Whyte’ın dopingsiz hali böyle oluyor demekki. Arabistandaki maçta berbattı, ondan önceki Oscar Rivas maçında dopingli olduğu halde patates oldu. Salgın döneminde herkese sataşıp durduğu anlarda “ilk sağlam rakibi sesini kesecek bu serserinin” demiştim, dediğim çıktı.