Katie Taylor, Eddie Hearn’ün Essex’teki Dövüş Kampı organizasyonunda acımasız geçen maçın ardından Delfine Persoon’i bu sefer tartışmasız bir şekilde yenerek ünvanlarını korudu.

Persoon, geçen yıl Madison Square Garden’da WBC unvanını Taylor’a kaptırdığında çok öfkeliydi, ancak bu kez maçı kazanmak için Taylor’a baskı yapmasına rağmen, yenilgiyi kabul etti.

Yakın bir maç olmasına rağmen Taylor teknik vuruşlarla rakibini çok iyi avladı ve daha dikkat çekici yumruklar attı, Persoon’un baskısı ve saldırganlığı ona zaman zaman sorun yarattı.

Hakem Victor Loughlin, Taylor’ı ezici bir galibiyetle 98-93 puanladı. Mark Lyson ve John Latham, Taylor’u 96-94’le galip ilan etti.

Taylor, “Delfine ile asla kolay bir mücadele olmayacaktı, o acımasız,” dedi.

“Maç sırasında bir noktada derine inmem gerektiğini biliyordum ama geçen seferden çok daha iyi boks yaptığımı ve birkaç kez sert darbe almama rağmen onun da çok zorlandığını düşündüm. Bu sefer daha iyi boks yaptım ve sonunda kazandım.”

“Orada Delfine gibi birine karşı hiç rahat edemezsin, o gelip saldıracak. Ona temiz vuruşlar vurmama rağmen onun durmayacağını ve sürekli saldıracağını biliyordum.”

“Hiç kolay bir maç olmasa da bu gece galibiyetimin çok daha inandırıcı olduğunu düşünüyorum. “

İkinci rauntta burnunu kırdığına inandığını söyleyen Persoon. Taylor’ın kararı hak ettiğini kabul ederek ona saygı gösterdi.

“Bu sefer sonuca saygı duyuyorum,” dedi. ” 57 kg ağırlığındaydım, bu yüzden yemek yiyorum ama bu sefer onu incitecek gücüm olmadığını hissediyorum.”

“Ona zarar veremedim tekniği iyi. Ringin etrafında çok iyi geziyor bu sefer kazanmayı hak ediyor, sorun değil. “

Foto Galeri