Eski yarı ağır siklet dünya şampiyonu Tony Bellew, WBC ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury tarafından yapılan son açıklamalarını eleştiriyor.

Bu ayın başlarında yapılan bir röportajda Fury, kendisi ve Deontay Wilder’ın ağırlık sınıfındaki en iyi iki ağır siklet olduğunu açıkladı.

Fury Talk Sport’a verdiği demeçte, “Bence Joshua, üçüncü en iyi ağır siklet. Sanırım ben ve Wilder hepsini kolayca yenebiliriz” dedi.

Ancak Bellew, Fury’nin görüşüne kesinlikle katılmıyor. Joshua’yı Wilder’dan çok daha iyi bir boksör olarak görüyor.

Bellew Talk Sport’a “Wilder ve kendisinin başka bir seviyede olduğunu söylediğinde saçma sapan konuşuyor. Bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Wilder, Luis Ortiz’e karşı çaresizdi ve o yaklaşık 95 yaşında, ” dedi.

“Söylediği şey saçma, Wilder’ın tek numarası olduğunu biliyoruz. Beni yanlış anlamayın, bu bir numara. Yumruk gelirse ambulansta uyanırsın. Joshua, Wilder’dan çok daha iyi bir boksör.”

“Joshua’nın yaptığı her şey daha iyi. Wilder’ın maç kazanmasını sağlayan şey tek yumruk gücüdür. Tyson’a saygı duyuyorum, şu anda dünyadaki bir numaralı ağır siklet, kimse buna itiraz edemez. Joshua daha da iyiye gidiyor. Olimpiyat şampiyonu, dünya şampiyonu, birleşik dünya şampiyonu. Karşılaştığı her rakibini dövdü. “

2 YORUMLAR

  1. Joshua frank brunonun kopyası kas kütlesi çok fazla wilderde teknik sıfır ancak şu zamanda en tehlikeli boksör olağanüstü bir yumruğa sahip joshuayı çok rahat yener yakalaması kolay olur çünkü joshua tam bir robot