WBC ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury, 19 Aralık’taki kesin olmayan bir tarihte üçüncü kez Deontay Wilder ile maç yaptıklarında onu görmezden gelmeyeceğini belirtti.

Wilder ve Fury, Aralık 2018’de tartışmalı bir kararla 12 raunt sonunda berabere kaldılar.

Şubat ayında yaptıkları rövanş maçında Fury, Wilder’ı Las Vegas’taki MGM Grand’da yedinci rauntta nakavt etti.

Fury, geçtiğimiz Cumartesi gecesi Dillian Whyte’ın beşinci rauntta Povetkin tarafından nakavt edilmesini izlerken oldukça keyifliydi.

Fury BT Sport’a verdiği demeçte “İşin aslı onların boksörlerinden hiçbirine ihtiyacım yok, bana ihtiyaçları var. Tek namağlup dünya ağır siklet şampiyonuyum. Diğer boksörler başkaları tarafından dövüldü, yol kenarına bırakıldı, nakavt edildi. Bana ihtiyaçları var. Ben bu sikleti yöneten bağımsız bir Çingene Kralı deviyim, “dedi.

“Onların parasına ihtiyacım yok, masaya getirebileceklerine ihtiyacım yok, ama taraftarlar için mümkün olan en büyük maçı istiyorum ve şu anda en büyük dövüş Joshua ve benim aramda olacak. Kaybedecek hiçbir şeyleri yok, zaten nakavt edilmiş ve dövülmüş boksörler. Kaybedecek bir şeyi olan tek kişi benim.”

“Bütün bu boksörler, Joshualar, Chisoralar, Whytelar, Povetkinler, tüm bu insanlar aynı seviyede. Onları dört, beş ve altı olarak görüyorum. Ve her an birbirlerini nakavt edebilirler. Bu onların hangi seviyede olduklarının bir göstergesi. “

Fury, “Cumartesi günü gördüğünüz gibi, birini görmezden gelirseniz, çenenize vurulur,” dedi.

“Sadece gezegendeki ve tarihin sahip olduğu en tehlikeli dövüşçü olan Deontay Wilder’a konsantre olmak istiyorum. Deontay Wilder’ın oradaki en tehlikeli ağır siklet boksörü olduğunu biliyorum. “

1 YORUM