23.1 C
New York kenti
Pazar, Kasım 29, 2020
Ana Sayfa Boks Haberleri Fury: Hearn, Whyte'ı Araya Sokarak Joshua'yı Korumaya Çalışıyordu

Fury: Hearn, Whyte’ı Araya Sokarak Joshua’yı Korumaya Çalışıyordu

WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’nin, Alexander Povetkin’in Cumartesi gecesi Fight Camp’te Dillian Whyte’ı nakavt ederek maçı kazanmasından sonra artık herhangi bir zorunlu yükümlülüğü kalmadı.

Zorunlu pozisyonu elinde tutan Whyte, beşinci rauntta Povetkin’den mükemmel bir aparkat yedi ve nakavt oldu.

WBC’nin zorunlu emri uyarınca, Whyte’ın 2021 Şubat’ına kadar WBC kemerini elinde bulunduran boksörle maç yapması gerekiyordu.

Whyte galip gelseydi, Fury ve IBF, IBO, WBA, WBO şampiyonu Anthony Joshua arasında 2021’de gerçekleşmesi beklenen maçın olma ihtimali azalacaktı.

Fury, BT Sport Boxing’e verdiği demeçte, “Eddie Hearn, sürekli Whyte’ye öne sürerek Joshua’yı korumaya çalışıyordu. Şu anda olabilecek en büyük maç ben ve Joshua, öyleyse bunu gerçekleştirelim,” dedi.

“Kaçmayı bırak, mazeret üretmeyi bırak, elindeki herşeyi çantaya koy ve savaşalım.”

Most Popular

Daniel Jacobs 12 Yenilgili Rakibini Çok Zor Yendi

Daniel Jacobs, Cuma gecesi Gabriel Rosado'ya karşı isteksiz mücadelesi yüzünden neredeyse maçı kaybediyordu.Eski IBF ve WBA orta sıklet...

Krassyuk: Usyk’nin İyileşmesi Ve Zihninin Rahatlaması Gerekiyor

Eski tartışmasız yarı ağır siklet şampiyonu Oleksandr Usyk, ağır sıklette dünya şampiyonu olmak için WBO kemerini kazanmayı amaçlıyor.Geçen...

Anthony Joshua: Wilder Tüm Dünyaya Benden Kaçtığını Söyledi!

IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua, insanların beklediği Wilder ile maçlarının asla olmamasının sebebi olarak onu gösteriyor.

Errol Spence: Sikletimin En İyi Boksörü Olduğumu Düşünüyorum

IBF welterweight şampiyonu Errol Spence, gece geç saatlerde Ferrari'siyle kaza yapmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti. TMZ Sports'a yaptığı açıklamada bu olayın...
Araç çubuğuna atla