Eddie Hearn, Dillian Whyte ve Alexander Povetkin rövanş maçını Aralık ayında olması planlanan Tyson Fury – Deontay Wilder üçüncü maçından önce yapmak için Kasım ayında bir tarihi düşünüyor.

Whyte (27-2, 18 nakavt) Kasım ayında Povetkin’i (36-2-1, 25 nakavt) yenerse Hearn, 2021’in başlarında Fury ve Whyte’nin karşılaşması için WBC’yi “zorlayacağını” umuyor.

Bazı boks hayranları, Hearn’ün bu umutsuz hamlesini, Anthony Joshua’yı Fury’den koruma girişimi olarak görecek, Wilder’a yaptığı gibi Fury onu da yok ederse planları alt üst edebilir.

Hearn Boxing Social’e “Sanırım Alexander Povetkin yeni zorunlu olan boksör” dedi.

“Dillian Whyte o maçı kazansaydı, Tyson Fury Deontay Wilder’ı yenerse Dillian Whyte ile hemen dövüşmesi emredilecekti ancak şimdi bunun olmayacağını biliyoruz.”

“Şimdi planladığımız tek şey Whyte ve Povetkin’in rövanşının Deontay Wilder ve Tyson Fury’den önce yapılmasıdır.”

“Whyte bu ünvan için yıllarca bekledi. Yine de rövanşta Dillian Whyte, Povetkin’i yenerek tekrar zorunlu hale gelecek ve daha sonra WBC unvanı için savaşma emri verileceğine inanıyorum.”

Hearn’ün hayalini gerçekleştirmesi için, Whyte’ın ilk maçta başarısız olduğu Povetkin’i yenmesi gerekecek ve ardından Fury’nin 2021’in başlarında Dillian ile yüzleşmesini emretmesi için Dünya Boks Konseyi’ne ihtiyacı olacak.

Dillian Kasım’a Kadar Maça Çıkmalı

Hearn, “Joshua 8 veya 15 Aralıkta ringe çıkacak” dedi. “Dillian en geç Kasım ayının sonuna kadar rövanş maçını yapmak zorunda ve bu şimdi üç haftalık bir dinlenme ve sonra tekrar kampa geri dönmesi anlamına geliyor.”

“Fiziksel olarak iyi. Ama bunun kötü bir nakavt olduğunu biliyoruz, ”dedi Hearn.

“Whyte bugün Portekiz’e geri döndü ve orada birkaç hafta tatil yapacak ve dinlenmesi gerekiyor.”

“Povetkin ve Whyte’ın Wilder-Fury dövüşünden önce bu maçı yapmasının büyük bir avantajı olacak çünkü o zaman WBC ile bu pozisyonu çok daha zorlayabiliriz, biliyor musun? Bu, Povetkin ile konuşmamız gereken bir konu.”

Povetkin Kasım ayına kadar Whyte ile karşılaşmak için eğitim kampına geri dönmeyi kabul edecek mi? Eğer sadece Whyte, 2021’in başlarında Fury’ye karşı mücadele etme şansına sahipse, o zaman 40 yaşındaki Povetkin neden ona uyum sağlamak istesin?

Povetkin, Whyte ile mücadelede Aralık yerine Kasım’da ne kazanacak? Hearn Kasım ayında Whyte karşısında Povetkin’e büyük miktarda para vermeyecekse, bu kadar çabuk eğitim kampına dönmesi bir anlam ifade etmiyor.

Povetkin Eylül ayında 41 yaşına girecek ve 32 yaşındaki Whyte’tan daha fazla dinlenmeye ihtiyacı var.

“WBC başkanı Mauricio Süleyman’a şöyle bir söz yazacağız:” Bak, büyük ağır sıklet dövüşlerinden birine ve harika dramalardan birine tanık oldun ve herkes bu rövanşı görmek istiyor.”

Povetkin Durumdan Yararlandı

Hearn, Whyte’ın nakavt mağlubiyeti hakkında konuşurken Boxing Social’a “Tek yumrukta müthiş bir gücü var ve Povetkin’in hareketi her zaman anahtardır” dedi.

“Yumrukla ilgili bu kadar etkileyici olan şey, şanslı bir yumruk ya da çaresizlikten fırlatılan bir yumruk olmamasıydı. Povetkin Ekibi tarafından son derece hesaplanmış bir yumruktu ve üzerinde çalıştıkları bir şeydi.”

“Onu cezalandırdı. Birinci sınıf boksörlerin yaptığı budur. Hatalarınızı cezalandırırlar. Öfke ile fırlatılmadı ve aşırı güçle fırlatılmadı. Zamanlama ile yumruğunu salladı ve ne yazık ki bunlar sizi tamamen yere indiren vuruşlar, ”dedi Hearn.