Dillian Whyte’ın WBC şampiyonluğu için ringe çıkma umudu Alexander Povetkin tarafından acımasızca nakavt olmasıyla yerle bir oldu. Cumartesi gecesi Brentwood’daki Matchroom Dövüş Kampı’nda büyük bir şok yaşadı.

Whyte ilk dört rauntta baskın bir performans sergilerken beşinci rauntta 40 yaşındaki Povetkin tarafından çok net bir aparkat yedi ve nakavt olarak maçı kaybetti.

Povetkin, “Maçı bu şekilde bitireceğimi düşünmedim. Dördüncü rauntta iki kez düşmeme rağmen benim için bir sorun olmadığından oldukça emindim. Çok önemli bir hasar almadım, “dedi.

“Onun maçlarını izliyordum aparkatı vurduğum tarafından bir eksikliği olduğunu biliyordum. Eğitimim sırasında, bu kombinasyonları yeterince uyguladım. “

Povetkin, gösteriyi kapatan aparkatın kariyerinde en iyi yumruk olup olmadığı sorulduğunda “Evet, kesinlikle” dedi.

Whyte’ın organizatörü Eddie Hearn’e göre, hemen bir rövanş maçı ayarlayacaklar.

Povetkin, “Her şeyden önce, gelecek planlarım bana bağlı değil, daha çok organizatörüm ve Eddie Hearn için bir soru bu. Böylece neye karar verdiklerini göreceğiz. Aynı zamanda, Andrei Ryabinsky ve Eddie Hearn’e benim için yaptıkları her şeyden dolayı teşekkür etmek istiyorum, “dedi.

Povetkin’in çok yaşlı ve üzüntüden kurtulamayacak kadar solmuş olduğunu düşünen pek çok kişi vardı ancak o Rus gazisi sözlerinden rahatsız olmadı.

“O insanlara cevap verecek hiçbir şeyim yok. Ben sadece daha çok boks yapmak istiyorum. Bana inanan tüm hayranlara teşekkür etmek istiyorum, “dedi Povetkin.

1 YORUM