Kubrat Pulev, 12 Aralık’ta Londra’da IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet dünya şampiyonu Anthony Joshua ile yapacağı maçı takipçilerine duyurdu. Böylece maçın ne zaman olacağıda kesinlik kazanmış oldu.

IBF tarafından zorunlu rakip olarak belirlenen 39 yaşındaki boksörün 20 Haziran’da Joshua ile karşılaşması planlanmıştı ancak COVID-19 salgını nedeniyle mücadele ertelendi.

Pulev “Geri dönüş yok, erteleme yok! Kubrat Pulev, Anthony Joshua’ya karşı! Tarih 12 Aralık ve yer Londra! Etkinliğin tarihi ve yeri artık kesin ve değişikliğe tabi değil ve her iki taraf da resmi sözleşmeyi imzaladı. “Dedi.

30 yaşındaki Joshua, geçen Aralık ayında Suudi Arabistan’da ilk kariyeri yenilgisinin intikamını almak ve rövanşta dünya şampiyonluk unvanlarını geri kazanmak için Andy Ruiz’e karşı on iki raunt sonunda kazandığından beri ilk maçı olacak.

Anthony Joshua ilk olarak Ekim 2017’de Cardiff’in Principality Stadyumu’nda Pulev ile karşılaşması planlanmıştı. Ancak Pulev’in omuzundan yaşadığı problem nedeniyle maç olmamıştı.

Pulev, kariyerindeki tek yenilgisini 2014’te Wladimir Klitschko tarafından Hamburg’ta 5. rauntta aldı.

Yeni üyelik sistemimizdeki yenilikleri öğrenmek için tıklayın

2 YORUMLAR