WBC’nin hafif sıklet şampiyonu Devin Haney, kariyerindeki 25. maçında neredeyse babası olacak kadar yaşlı bir boksör olan Yuriorkis Gamboa’nın şimdiye kadarki en zor rakibi olacağı konusunda kararlı.

21 yaşındaki Haney, 38 yaşındaki Gamboa ile 7 Kasım’da DAZN tarafından yayınlanacak maçta Hollywood, Florida’daki Seminole Hard Rock Hotel and Casino’da karşılaşacaklar.

Devin Haney IFL’ye “Gamboa benim için bugüne kadarki en zor test” dedi. “Gamboa eski dünya şampiyonuydu, bu yüzden o yetenekli bir isim onu asla küçümseyemem. Son dövüşünde Tank Gervonta Davis’e karşı 11 raunt ayakta kalmayı başardı. Terence Crawford’a karşı 2014 yılında nakavtla kaybetmesine rağmen ona zarar verdi. İyi yumruklar attı ve Crawford’u zorladı… Gamboa, çok çalışıyor. Hayranlar için harika bir mücadele göstermek istiyorum.”

“Babam bu maç için heyecanlı. Gamboa’nın zor bir sınav olduğunu biliyor. Onu hafife alamayacağımı biliyor. Gamboa yerde uzanmaya gelmiyor. Geri döneceğim için çok heyecanlıyım. Ben ringden ayrılalı neredeyse bir yıl oldu. Geri dönüşümü yapacağım için çok heyecanlıyım ve TV’de izleyenler için iyi bir şov yapmayı dört gözle bekliyorum. “

Haney ringe en son girdiğinde, Kasım ayında Alfredo Santiago’yu puanla yenmişti. Bu karşılaşmada omzundan sakatlandı ve COVID salgını sebebiyle yeterince dinlenme fırsatı buldu.

Haney, “İlk başta bu konuda biraz titriyordum. Nasıl olacağını bilmiyordum, ama diğer boksörlerin salgın sırasında maça çıktıklarını gördüğümden beri heyecanlıyım” dedi.

“Harika bir performans sözü verebilirim. Nakavt gelirse, umarım gelir, bundan mutlu olurum… Oraya gidip sahip olduğum tüm yetenekleri sergileyeceğim. Bence hayranlar memnun kalacaklar.”

“İster Lomachenko, ister Teofimo Lopez, ister Gervonta Davis olsun, en iyi boksörleri istiyorum. Onlardan herhangi biriyle savaşmaya hazırım. “