Gennadiy ‘GGG’ Golovkin, bu gece DAZN’da IBF orta sıklet kemerini zorunlu rakibi Kamil Szeremeta’ya (21-0, 5 nakavt) karşı savunacak. Golovkin maç öncesi yapılan tartıda 72.21 kg geldi.

Szeremeta tartım sırasında 72.12 kg ağırlığındaydı ve savaşmaya hazır gibi görünüyordu. GGG ve Szeremeta Cuma günü Hollywood, Florida’daki Hard Rock Hotel’de kapışacak.

Bu Golovkin’in, 14 ay önce Ekim 2019’da Sergiy Derevyanchenko’yu yendikten sonra IBF orta sıklet kemerini ilk savunması olacak.

GGG, “The Technician” Derevyanchenko’ya karşı maçı kazanırken pek çok sorun yaşadı ve hakemler lehine puanladığı için şanslıydı. Golovkin, IBF orta siklet kemerini kaybetmek istemiyorsa bu gece Szeremeta’ya karşı iyi dövüşmesi gerekecek.

GGG İyi Performans Göstermek İstiyor

“Harika hissediyorum. Takımıma, aileme, beni destekleyenlere ve herkese çok teşekkür ederim. Boksa geri dönme zamanı. Çok heyecanlıyım.”

Golovkin, Sergiy Derevyanchenko’ya karşı son maçı hakkında konuşurken, “Her maç farklıdır, son dövüş son dövüştür” dedi. “Şu anda bu farklı bir hikaye olacak.”

Golovkin, “Hadi çocuklar, bu boks. Bu maçı kaçırmayın. Size güzel bir gösteri getireceğimize söz veriyoruz. Tamam, Cuma gecesi görüşürüz, “dedi.

Szeremeta Golovkin İçin Bir Sorun Olabilir

Szeremeta, Oscar Cortes’e karşı son maçında olduğu gibi dövüşürse, Golovkin’in başı belada olabilir. Szeremeta, geçen yıl Ekim ayında Golovkin-Derevyanchenko alt kartında Cortes’i ikinci rauntta nakavt etti.

GGG’nin seçebileceği çok daha büyük isimler olmasına rağmen dün çapında pek tanınmayan Szeremeta’yı seçmesi akıllarda soru işareti bıraktı. Pek çok izleyici bu maçta Golovkin’in kolaya kaçtığını düşünüyor.

Szeremeta, “Kaybedecek hiçbir şeyim yok. Kamil Szeremeta’nın en iyi versiyonunu göstermem gerekiyor ve Polonya boks tarihinde yer almak istiyorum. Dürüst olmak gerekirse, bunu düşünüyorum. Sadece planıma bağlı kalmam ve ringdeki her şeyi yapmam gerekiyor ”dedi.

3 YORUMLAR