Dillian Whyte, eski WBC ağır sıklet şampiyonu Deontay Wilder'ın bokstan emekli olacağını düşünüyor.

Dillian Whyte, eski WBC ağır sıklet şampiyonu Deontay Wilder’ın bokstan emekli olacağını düşünüyor.

Şubat ayında Wilder, Las Vegas’ta Tyson Fury ile yaptığı büyük rövanş maçında 7. rauntta teknik nakavtla kaybederek WBC unvanını kaybetti.

Wilder, üçüncü maçı yapmak için rövanş maddesini kullandı. Üçüncü maç koronavirüs salgını nedeniyle birkaç kez ertelendi. Fury ve ekibi rövanş maddesinin sona erdiğini iddia ettiği için üçüncü maçın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor.

Wilder, Fury’nin eldivenlerine ağırlık koyulduğunu ve ayrıca Aralık 2018’deki ilk maçlarında da aynı şeyi yaptığını söyledi.

Ayrıca eski yardımcı antrenör Mark Breland aleyhinde iddialarda bulundu.

Wilder, Breland’ı “sadakatsiz” olarak nitelendirdi ve ayrı bir röportajda, kıdemli eğitmenin suyuna birşey karıştırdığını söyledi.

Rövanşta Wilder’ı daha fazla hasardan kurtarmak için havluyu atan Breland’dı. Wilder birkaç hafta önce Breland ile yollarını ayırdı.

İddiaları dinledikten sonra Whyte, Wilder’ın bir daha ringe çıkıp maç yapmayacağına dair ciddi şüpheler duyar.

“Onu ringde bir daha göreceğimizi sanmıyorum. O bir korkak ve utanç verici. Kendisi dışındaki herkesi suçlayarak, köşesindeki boks bilen tek kişiden kurtuldu. Boks hakkında gerçekten bir şey biliyor mu? Garip, “dedi Whyte.

“Yenilgimden sonra tek bir mazeret vermedim. Hemen antrenmana döndüm ve yanlış yaptığım şey üzerinde çalışmaya başladım.”

2 YORUMLAR