Wilder, Donald Trump'ı Taklit Ediyor

WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’nin ortak tanıtımını yapan Top Rank’ın CEO’su Bob Arum, Deontay Wilder’ın bir Instragram videosunun ardından aklını kaybettiğine inanıyor.

Cumartesi günü Wilder, birkaç ay sessiz kaldıktan sonra sessizliğini bozmak için sosyal medyaya gitti.

Wilder, Las Vegas’taki MGM Grand’da Tyson Fury ile rövanş maçında yedinci rauntta nakavt olarak Şubat ayında WBC ağır siklet unvanını kaybetti.

Instagram’da yayınlanan videoda Wilder, Fury’yi rövanş maçlarında hileli eldiven kullanmakla suçladı.

Wilder ayrıca eski yardımcı antrenörü Mark Breland’ı suyuna birşey karıştırmakla ve çift taraflı ajan olarak çalışmakla suçladı.

Breland, Wilder’ın rövanş maçında çok fazla yumruk aldığını gördü ve yedinci rauntta havlu attı.

Arum, IFL TV’ye verdiği demeçte, “Wilder’dan pek bir şey duymadık. Bu yüzden muhtemelen televizyon izliyor ve Instagram gönderisiyle ilgili söyleyebileceğim tek şey Donald Trump’ı taklit ettiği” dedi.

“Diğer bir deyişle, komplo teorileri üretmekten hoşlanıyor. Suçu kendisinde bulmak yerine başka şeyler yapıyor. Hakem Kenny Bayless ve baş köşe adamı Mark Breland’ı bu şekilde kınaması utanç verici. Çünkü düzgün davrandılar ve Wilder’ın hayatında kalıcı bir hasar olmasından kurtardılar. “

Wilder’ın bu yılın başlarında uyguladığı bir acil rövanş maddesi vardı.

Üçüncü maç, koronavirüs salgını nedeniyle defalarca ertelendi.

Rövanş şartıyla ilgili kafa karışıklığı var gibi görünüyor. Fury ve ekibi, maddenin birkaç hafta önce sona erdiğini söylüyor, bu yüzden farklı bir rakiple maç yapmayı planlıyorlar. Wilder’ın ekibi ise maddenin hala geçerli olduğunu söylüyor.

2 YORUMLAR