Tyson Fury, Ocak ayında Deontay Wilder ile maç yapmayı seçmek yerinde 5 Aralık tarihinde kendisine rakip aramaya başladı. Böylece 3. maçın olmayacağı da belli oldu.

Fury, Ocak ayında onunla maç yapmak yerine bir ay beklemeyerek Wilder’dan kaçmayı seçti. Fury’nin Ocak ayında Wilder’la dövüşmeme kararı aslında büyük bir gelirinde kazanılmaması anlamına geliyor.

Fury 5 Aralık’ta bu beş ağır sikletten birine karşı maç yapmayı seçti:

 • Agit Kabayel – Fury için önde gelen seçenek olduğu söyleniyor
 • Efe Ajagba
 • Charles Martin
 • Oscar Rivas
 • Michael Hunter

Salgın sırasında sadece en iyi maçlar yapılmalı çünkü boksa şu anda heyecan gelmesi gerekiyor.

Fury, Wilder’dan Kaçmak İçin Taktiksel Bir Hareket Yaptı

DAZN’dan Chris Mannix The Atletic’e, “Tyson Fury, Wilder ile üçüncü maçın resmi zamanının dolduğunu söyledi,” dedi. “Fury ekledi,” Wilder’ı tekrar mahvetmeyi dört gözle bekliyordum, ancak Wilder ve ekibi tarihle uğraşıyordu.”

Fury, “Önümüzdeki yıla kadar tarihi değiştirmeye çalıştılar. Ben antrenman yapıyorum ve hazırım” dedi.

Joshua ile maç yapmak için önünde duran son engelden kaçmak Fury için harika bir hareket. Ama aynı zamanda, Fury’nin Deontay’den kaçması onun zayıflığını gösteriyor.

Fury, Arum’un 5 Aralık için duyurduğu beş aday dışında bilinmeyen bir boksörle karşılaşırsa, Amerikalı hayranların ilgisini çekmeyecektir.

Üye olduktan sonra etkinlik akışından herkesin göreceği paylaşımlar yapabilirsiniz.

5 YORUMLAR

 1. Öncelikle site çok güzel yalın sade ve şu anda boksseverlerin ihtiyacları karşılıyor bunun işin tebrikler , yanlız asıl üye olmamın sebebi taraflı bir şekilde haber yapmışsınız wilder denen zat sürekli oyalıyor yani kacan biri varsa oda wilder aralık ayında anlaştıkları tarihe 1 ay kala ameliyat oluyor bir ömür boyu Fury bu adamı bekleyemez zaten 2 macıda hakkıyla kazandığını tüm dünya kabul etti

  • Siteyle ilgili benim tek beklentim, dunya boks haber sitelerine düşen güncel haberleri ve videoları burada aynı zaman da görebilmek, okuyabilmek ayrıca siteye uye olan boks severler arasında herkese eşit mesafe de olması benim temennim…
   Umarım daha önceki sitelerden ziyade daha farklı bir boks haber sitesi olur..

 2. Gerçekten bu salgın dönemi boks sporu açısından büyük bir fırsat sunuyor ancak para için bir türlü karşılaşmaya çıkmıyor boksörler büyük isimlerde senede 1 veya 2 maç yapıyor çok sinir bozucu bir durum malesef boksada ilgi istenilen düzeyin çok altında kalıyor