Oscar De La Hoya, Terence Crawford ve Shawn Porter, Teofimo Lopez’in Cumartesi gecesi gerçekleşecek olan maçta Vasily Lomachenko’yu yenme şansını değerlendirdi.

Lomachenko, Olimpiyatlarda iki altın madalya kazandıktan sonra 2013’te profesyonelleştiğinden beri rakipsiz görünüyordu. Orlando Salido, 2014’teki ikinci profesyonel maçında Loma’yı yenmesine rağmen, Loma son 13 maçını kolayca kazandı.

De La Hoya Ne Düşünüyor?

Oscar De La Hoya, Fighthype’a “Teofimo’yu seviyorum ve siklette yeni bir heyecan getireceğine inanıyorum” dedi. “Heyecan verici, açık sözlü, bu bölümdeki bu tür iyi adamlara ihtiyacınız var.”

De La Hoya Lopez’in Lomachenko’ya karşı bir şansı olup olmadığı sorulduğunda “Ryan Garcia’ya bir bak. O iyi bir boksör, ama o bir canavar. Teofimo’ya bir bakın o da iyi bir adam. Evet, öyle ”dedi.

“Bence Loma harika bir boksör, harika bir dövüşçü. Linares onu biraz ifşa etti. Birazcıktı ama fazla değildi.”

“Teofimo, onu yenebileceğine dair güvene sahip. Biliyor musun? Muhtemelen yapabilir. İşte bu yüzden, boksun tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve tüm zamanların zirvesinde olduğunu söylüyorum ve birçok iyi boksör var ”dedi De La Hoya.

Terence Crawford’un Değerlendirmesi

Teofimo Lopez’in Lomachenko için hazır olduğu hakkında Fighthype’a Terence Crawford, “O hazır ve bunu uzun zamandır söylüyorum,” dedi.

“Harika bir maç olacak. Bu maçı kimin kazanacağını bilmiyorum. Lomachenko biraz daha avantajlı çünkü iyi bir tecrubeye sahip.”

“Teofiimo çok yetenekli ve çok fazla yumruk atma gücüne sahip olağanüstü bir genç dövüşçü ve kendine inanıyor.”

“O beceriksiz değil. Ve savaşmaya geliyor ve Lomachenko’yu devirmeye geliyor. O yapabilir, ben de bunu söylüyorum, ”dedi Crawford.

Porter’ın Görüşleri

Porter, “Teofimo’nun kazandığını görmek istediğim bir maç, ama başarabilir mi bilmiyorum. Yapabileceğini sanmıyorum” dedi.

“Lomachenko’yu yenme şansı olan boksörleri düşünüyorum Teofimo Lopez veya Shakur Stevenson olurdu. Bu kavgayı seviyorum ve görmek için sabırsızlanıyorum.”

“Dövüş zamanına kadar bilmediğimiz bazı unsurlar var. Onu gördüm ve o adamda Teofimo’da özel bir şeyler olduğunu fark ettim.”

“Ringe çıkana kadar görmeyeceğimiz bazı bileşenler var. Her şeye sahip. Hızlı hareketlere sahip, içeri girebilir ve seni taklit edebilir, vurup geri çekilebilir.”

“O adam çok özel. Çok çok hızlı girip çıkıyor ve bu çok ender görülen bir şey. Patlayıcılığı sayesinde karşı tarafı aniden telaşlandırabilir.”

“Benim için en büyük özellikleri bunlar. Patlayıcılığı ve çabukluğu. Ringde ne kadar sezgisel olduğunu görebiliyorum. Bence bu şeyler onu ringdeki herkes için büyük bir risk haline getiriyor, Lomachenko için bile ”dedi Porter.

Mikey Garcia: Lopez Lomachenko’ya Zarar Verebilir

Mikey Garcia, “Muhtemelen Linares’ten bu yana Loma için en zor maç,” dedi. Bu daha çetin bir mücadele olacak. Teofimo sağlam, güçlü ve doğal olarak büyük ve hızlı.”

“Bu yüzden Teofimo’nun insanların düşündüğünden daha fazla şansı var, ancak ben hala Loma’nın puanla kazanacağını düşünüyorum. Loma’nın Teofimo’ya zarar verebileceğini sanmıyorum ama kesinlikle Teofimo’nun Loma’ya zarar verebileceğini düşünüyorum.”
Leo Santa Cruz Neler Söyledi?

“Teofimo hızı ve yumruklarıyla iyi. Fark, güç olacak, ”dedi Leo Santa Cruz Lomachenko’yu yenmek için Lopez’i seçerken.

“Bu yüzden Teofimo Lopez onu yakalarsa zarar verebilir diye düşünüyorum. Maç puanlamaya kalırsa, Lomachenko’nun tecrübesinin ona maçı kazandıracağını düşünüyorum.”

“Linares iyi bir sağ yumrukla Loma’yı yere indirdi, ama Teofimo daha güçlü,” dedi Santa Cruz.

Bradley Lomachenko’nun Yavaşladığını Söyledi

Tim Bradley, Teofimo Lopez hakkında “Birçok kişinin onu seçeceğini düşünüyorum. Ve bence Lomachenko’nun hayatıyla oynuyor” dedi.

“Son maçını izledim. Bir şekilde kazandı, ancak Luke Campbell ona karşı çok şey yapabildi. Bundan önceki maçında da aynısı olmuştu.”

“Lomachenko’nun kolları daha kısa. Lomachenko içeri girmek zorunda kalacak ve o çocuğun iki elinde de dinamit var. Oturup bekleyebilir, ”dedi Bradley, Lopez’in Loma’yı bekleyebilmesi üzerine.

4 YORUMLAR

  1. Lopez bu maçı kazanırsa muhtemelen sıklet yükseltip üst sıkletteki canavarlara kafa tutacaktır. Yapabilirmi bilmiyorum ama bu çocuğun tek hedefi var efsane olmak. Umarım başarır. İleride caneloyu dövdüğü günü hayal ederken bile mutlu oluyorum 🙂 eğer bir yerde patlamazsa kesinlikle bir kaç sene içinde canelonun karşısına çıkacaktır.