Dillian “The Body Snatcher” Whyte, Salı günü rakibi Alexander Povetkin’in COVID 19 testinin pozitif çıkması nedeniyle 21 Kasım’daki maçın iptal olacağı haberini aldı.

Whyte’ın organizatörü Matchroom Boxing’den Eddie Hearn, eski WBA ağır siklet şampiyonu Povetkin ile 30 Ocak’taki rövanşı yeniden planlayacaklarını söylüyor. Povetkin’in durumu hakkında daha iyi bir fikir edinir öğrenmez belirledikleri tarihe karar verebilecekler.

Povetkin, geçen yaz Essex’teki Matchroom kampındaki maçlarında 32 yaşındaki Whyte’ı beşinci rauntta aparkatla yere sererek dünyayı şok etti.

Organizatör Eddie Hearn, “Öncelikle Alexander Povetkin’e hızlı bir iyileşme süreci dilemek istiyoruz” dedi. “Bunlar maçlar için çok zorlu süreçler.”

“Önümüzdeki birkaç ay içinde çok sayıda iniş ve çıkış olacak. Ocak ayı sonlarında gerçekleşecek maçı dört gözle bekliyoruz. “

Eddie Hearn bir kaç saat sonra yaptığı açıklamada, “Dillian Whyte ile konuştum, Tyson Fury maçını istiyoruz. Açıkçası sayılar hakkında konuşmak zorundayız, ancak Whyte 5 Aralık’ta Fury ile karşılaşmayı çok istiyor. Dolayısıyla, bunu yapma fırsatı olursa bu maçı çok isteriz ” dedi.