David Benavidez (23-0, 20 nakavt), Cumartesi gecesi 10. rauntta WBC sıralamasında 15. sırada olan boksör Roamer Alexis Angulo’yu (26-2, 22 nakavt) nakavt etti.

10. rauntta, Benavidez Angulo’ya bütün gücüyle saldırdı ve çok fazla vurdu. Şaşırtıcı bir şekilde, hakem Johnny Callas, maçı durdurmak yerine raundun bitmesine izin verdi. 10. raundun sonunda Angulo’nun köşesi maça devam etmenin anlamsız olacağını düşündü ve maç sona erdi.

23 yaşındaki Benavidez, tartıdan sonra bir gecede çok fazla kilo aldı ve bu gece çok daha küçük olan Angulo’yu yenerken sanki hafif ağır siklet boksörü gibiydi.

Benavidez, Angulo’yu bir davul gibi dövdü ve Ramirez’in 2018’de yaptığı aynı şeyi yaptı.

Maçtan sonra Benavidez, “Mümkünse başka bir dünya şampiyonluğu için savaşmak istiyorum. Kilo verebilmek için diyetimde çok daha keskin kararlar vermeliyim. Angulo’ya karşı yaptığım şeyleri Caleb Plant’a karşı yapmak zorunda kalmayacağım.”

“Plant’e karşı maç yapsaydım, ring hakimiyetim daha fazla olması gerekirdi ve daha çok şey yapmam gerekirdi. Ama orada benimle maç yapmaya çalışacağını sanmıyorum, “dedi Benavidez.

“Hâlâ onunla mücadele etmeyi dört gözle bekliyorum. Umarım onunla maç yapabilirim. Sanırım süper orta siklette kalmamam için dua edecek ve eğer siklet yükseltirsem onunla karşılaşmayacağım, ama kesinlikle onun için süper orta siklette kalacağım, “diye ekledi Benavidez.

“Başka hangi süper orta siklet bunu yapar” dedi Benavidez. “Bütün attığım yumruklar çok güçlüydü. Başka hangi boksör raundları böyle ezici bir şekilde kazanır henüz 23 yaşındayım.”

“Mücadele hiç rekabetçi değildi. Onu bütün raundlarda dövdüm. Ben sadece 23 yaşındayım. Söylemek istediğini söyleyebilirsin, ama ben harika bir dövüşçüyüm. Bunu kanıtlamaya devam ediyorum. Bu neslin en iyisi olana kadar durmayacağım, ”diye devam etti Benavidez.

Boks Gecesinin Özeti

2 YORUMLAR