WBC ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury’nin ortak organizatörü Frank Warren, 5 Aralık’ta Birleşik Krallık’ta Dillian Whyte ile karşılaşmayla ilgilenmediklerini açıkladı.

Whyte, Alexander Povetkin ile 21 Kasım’da rövanş maçında karşılaşacaktı. Mücadele, Povetkin’in COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Salı günü ertelendi.

Fury rakibini henüz kesinleştirmedi, ancak Agit Kabayel ile ön bir sözleşme yapıldı.

Whyte’ın kaybetmesinden sonra organizatörü Eddie Hearn, adamının Aralık tarihinde Fury ile maç yapması fikrini öne sürmüştü.

Ağustos’taki son dövüşünde Whyte, Povetkin tarafından beşince rauntta acımasızca nakavt edildi.

Deneyimli organizatör Whyte’a, Hearn tarafından birlikte yükselen 2016 Olimpiyat bronz madalyası kazanan Filip Hrgovic (11-0) ile dövüşmesini tavsiye etti.

“Yanılıyorsam düzeltin, ama Dillian son dövüşünde kaybetmedi mi? Onu aptalca Povetkin’in yanına koydular, “dedi Warren Talk Sport’a.

“İşte bu, şansını kaybetti. Ona ihtiyacımız yok. Tyson için Kabayel üzerinde çalışıyoruz. Anlaşamazsak başka bir boksör bulacağız ama bu kesinlikle Dillian Whyte olmayacak.”

“Orada bir dövüşçü var, şimdi adını hatırlayamıyorum. Avrupalı ​​bir dövüşcü var. Onu Daniel Dubois ile karşılaştırmaya çalışıyorlardı. Onu Dillian ile karşılaştırın, onları aynı kampta çalıştırıyorlar ve o maçı yapabilirler. Bir sonraki maçın büyük olacağını söylüyorlardı. Bakalım öyle mi, onu Dillian Whyte ile maç yaptırın. “

1 YORUM