Devin Haney 7 Kasım Cumartesi günü Florida’daki Seminole Hard Rock Hotel’de WBC hafif siklet kemerini Yuriorkis Gamboa’ya karşı korumaya çalışacak. Gecenin bütün maçlarını DAZN canlı yayınlayacak.

2004 Olimpiyat altın madalyası kazanan Gamboa, 5’8 ″ Haney’in geçmiş maçlarını inceledi ve onu yenebileceğine inandığı bir zayıflık görüyor.

Devin Haney, 38 yaşındaki Gamboa ile karşılaştığında kariyerinin en zorlu sınavıyla yüzleşmek zorunda olduğunu kabul ediyor.

Şimdiye kadar, Haney’in en iyi rakibi, az tanınan Alfredo Santiago’ydu ve geçen Kasım ayında 12 raunt sonunda galip geldiğinde etkileyici görünmüyordu.

Haney, Gamboa’ya Karşı Tek Taraflı Galibiyet İstiyor

Haney, Hearn’e “Gamboa, kariyerimin açık ara en zor sınavı” dedi. “Pek çok insan bunun bir çıkış noktası olacağını söylüyor ve bu da benim onları haklı çıkarmak istememe neden oluyor.”

Haney, Vasily Lomachenko için, “Bir süre ona adımı bile söyletemedim,” dedi. “Beni kabul etmesini sağlayamadım. Peki şu anda Lomachenko dövüşünü gerçekten önemsiyor muyum?”

“Enerjimi Loma’ya harcamayı gerçekten önemsiyor muyum? Bilmiyorum. Ama şu andan itibaren ana odağım önce Gamboa üzerinde.”

Gervonta “Tank” Davis’in Leo Santa Cruz karşısında kazandığı galibiyet hakkında Haney, “Olağanüstü,” dedi. “İçeri girdi ve çılgın bir nakavttı, ama bunu bekliyorduk.”

Gamboa, Haney’in Zayıf Yönlerini Biliyor

Haney hakkında konuşurken Gamboa, “Zayıf yönlerinin ne olduğunu biliyorum. Onun iniş ve çıkışlarını biliyorum ve onları paylaşmamayı tercih ederim,” dedi.

“Bu Cumartesi tamamen Haney’i yenmeye odaklandım. Genç dövüşçüye göre kıdemli olmanın bir avantaj olduğunu düşünmüyorum.”

“Farklı tarzları olan ve ringe farklı şeyler getirebilen biriyim. Neler olup bittiğine uyum sağlayabilirim. Mükemmel bir direncim ve gücüm var. “

“Ameliyattan sonra gerçekten zordu ama dua ile bunun üstesinden gelebildim. Artık tamamen iyileştim ve eğitim kampına devam edebildim.”

“Her tür maça hazırım. Haney’in ne getireceğine bağlı. Haney’in ringde getirdiği hareketliliğe cevap vermeye hazırım.”

Bill Haney Oğlunun Neler Yapacağını Tahmin Ediyor

Bill Haney, “Devin’in atletik yeteneği, erişimi ve genel olarak hareket kabiliyetinin iyi olması sebebiyle etkileyici bir performans bekliyorum,” dedi.

“Deneyimli biri ve birinci sınıf rekabete karşı birinci sınıf dövüşlerde çok fazla tecrübesi var.”

“Bence hız, uzunluk ve bunların kombinasyonları, Gamboa’ya daha önce hiç görmediği biriyle ringde olduğunu göstermek için çok iyi bir fırsat.”

“Devin’in gerektiğinde ayarlamalar yapacağından eminim.”

Devin Haney ve Yuriorkis Gamboa Maçı Türkiye’de Hangi Kanalda, Saat Kaçta Ve Ne Zaman?

Devin Haney ve Yuriorkis Gamboa maçının yayını cumartesiyi pazara bağlayan gece Türkiye saatiyle 04:00’de Ssport Plus tarafından yayınlanacak.