Gennady Golovkin IBF orta kemerinin uzun zamandır beklenen savunmasını zorunlu rakibi Kamil Szeremeta ile 18 veya 19 Aralık’ta maç yapacak.

Mike Coppinger’a göre, 38 yaşındaki Golovkin, Szeremeta’yı yendikten sonra, 2021’de büyük maçları yapmaya başlayacak. Bu konudaki öncü rakipler Demetrius Andrade, Callum Smith ve Billy Joe Saunders olacak.

DAZN, Golovkin’e kendileriyle yaptığı sözleşmenin bir parçası olarak çok para ödüyor, ancak Szeremeta’ya karşı yapacağı maçın getirisi çok fazla olmayacak.

Golovkin’in isterse Szeremeta yerine karşılaşabileceği daha kaliteli ve tanınmış çok fazla boksör var.

Golovkin Ve Szeremeta DAZN’a Yardım Etmeyecek

DAZN’ın platformları için abone kazanması gerekiyor ve Gennady ile Szeremeta maçı kendilerine hiç yardımcı olmayacak.

Gennady Golovkin IBF unvanını bırakırsa, Szeremeta’yı görmezden gelebilir ve Jermall Charlo gibi tanınmış orta sikletlerden birinin peşine düşebilirdi.

Golovkin, geçtiğimiz yıl Ekim ayında boşta olan IBF unvanı için Sergiy Derevyanchenko ile karşılaşmayı seçtiğinde, bu garip bir hareketti. Kemer hiçbir şey ifade etmiyordu ve Golovkin’in Canelo’ya karşı istediği maçı yapmasına yardımcı olmayacaktı.

Gennady Golovkin IBF kemerine sahip olmasaydı, DAZN, kendileriyle yaptığı sekiz haneli sözleşmenin bir parçası olarak ona ödediği parayı kazanmak için kaliteli bir orta sıklet ile karşı karşıya kalmasını beklerdi. Ancak IBF kemerine sahip olmak Golovkin’in kolay bir maç yapmasına izin veriyor.

Az bilinen 31 yaşındaki Szeremeta, hiçbir zaman kayda değer bir boksörle dövüşmedi. Kariyerinin çoğunu memleketi Polonya’da belirsiz ikinci ve üçüncü kademe boksörlerle maç yaparak geçirdi.

Szeremeta’nın kariyeri boyunca karşılaştığı kötü rakiplere bakıldığında, ilk 15’e girmemesi gerekiyor. IBF sıralamasında 50’den 100’e kadar çok geride olmalı.

1 YORUM