Devin Haney, Cumartesi gecesi Yuriorkis Gamboa’ya karşı WBC hafif siklet kemerini sıkıcı geçen maçta 12 raunt sonunda puanla galip gelerek korudu.

Gamboa çok iyi durumda görünmüyordu. Sürekli rakibine sarıldı ve yorgun görünüyordu. Hakem, 11. rauntta Gamboa’nın puanını sildi.

Hakemler Haney lehine şu şekilde puanladı:

  • 118-109
  • 120-107
  • 120-107

Ne yazık ki Haney, Gamboa’yı kariyeri boyunca yenen üç boksörden daha iyi yenemedi ve Gamboa’nın yendiği bazı boksörlerden bile daha kötü görünüyordu.

Haney’in güç eksikliği, ekibinin bir parçasıysanız endişelenmeniz gereken bir şey. Haney’in performansı, hafif sikletteki en iyiler arasında gösterilecek kadar iyi değildi.

Haney maçtan sonra Gamboa’yı neden nakavt edemediğini anlatırken “Birinci sınıf bir performans sergilediğimi sanıyordum. Tabii ki nakavt istedim, ama o kurnaz bir emektardı, ”dedi.

“Hayatta kalmaya çalışıyordu. Ben hiç şaşırmadım. Hayatta kalmak için her şeyi yapacağını biliyordum ve o da bunu yaptı.”

“Ona büyük vuruşlarla vurdum. Ne zaman incinse sarıldı. Ama bu sadece onun emektar olması ve nasıl hayatta kalacağını bilmesiyle alakalı.”

“Dediğim gibi, gerçekten kurnazdı ve nasıl hayatta kalacağını biliyordu. Ona çok yumruk attım. O kurnaz bir rakip. O gerçek bir şampiyon. Ben ondan hiçbir şey alamadım.”

“Bazen nakavt istediğim için biraz yoruldum, ama bu sadece onun kurnaz bir rakip olmasıyla oldu. Nasıl hayatta kalacağını biliyordu. Maça nasıl tutunacağını biliyordu. “

Haney, Teofimo Lopez’e Sesleniyor

“Orada pek çok büyük maç var. Burada olduğumu ve hiçbir yere gitmeyeceğimi gösterdim. Büyük maçları istiyorum. Gamboa gibi biriyle dövüşmek bir basamaktı, ama ben büyük maçlar için buradayım.”

Haney, “Teofimo Lopez, kemerlerin geri kalanıyla birlikte. İşte olmasını istediğim gerçek maç bu, ”dedi.

Haney, Floyd Mayweather Jr’ın yavaş bir versiyonu gibi, ancak eski versiyonu. Mayweather daha gençken, bu gece Haney’de gördüğümüzden çok daha saldırgandı.

Haney ve ekibinin bu geceki performansına olumlu bir hava katmasının bir yolu yok. Hayal kırıklığı yarattı ve Haney’in kusurunu yüksek sesle ve net bir şekilde gösterdi. Haney’in gücü yok, eli hızlı değil ve kombinasyonlar yapmıyor.

Maç sonrası Teofimo Lopez twitter hesabından Devin Haney ile alay etti.

3 YORUMLAR