Geçtiğimiz Cuma günü, Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez’in serbest boksör olduğu resmen onaylandığında boks dünyası çalkalandı.

Canelo, 2018’de DAZN yayın hizmeti ile özel bir anlaşma imzalamıştı. Anlaşma, beş yıllık bir dönemde 11 maç için 365 milyon dolar değerindeydi.

Alvarez, DAZN ile Rocky Fielding, Daniel Jacobs ve Sergey Kovalev’e karşı üç maç yaptı.

Canelo’nun son maçı Kovalev ile 2019 yılının Kasım ayında gerçekleşti.

İki taraf bir sonraki maçın mali getirisini tartışırken Alvarez çok sinirlendi. DAZN ve Golden Boy Promotions’a karşı dava açtı. Canelo, diğer maddeler yüzünden sözleşmenin ihlal edildiğini iddia etti.

Cuma günü, Canelo’nun DAZN ve Golden Boy ile yaptığı anlaşmalardan serbest bırakıldığı açıklandı.

Artık Canelo, herhangi bir yere bağlı olmayan tamamen serbest bir boksör.

“Davayla ilgili pek çok ayrıntıdan söz edemem, ama beni en çok endişelendiren sonraki maçımın gecikmesiydi. İstediğim şey maç yapmak, tarih yazmaya devam etmek. Tüm bunları yapmak zorundaydım. Umarım benden sonra gelen boksörler, savaşçı olarak haklarımıza saygı duyulması gerektiğini anlayacaklar, “dedi Canelo Azteca’ya.

“Benim için önemli olan para değil, özgür bir boksör olmamdı. Bu kariyerimin en önemli dönemlerinden biri. Eddy Reynoso ve ben maçlarımızı ortak bir şekilde düşüneceğiz. İstediğim şey iyi dövüşler yapmak, insanların görmek istediği şey budur. 2020’nin sonundan önce ringe çıkmak için hevesliyim. 19 Aralık’ta mı? Noel’den önce olması önemlidir.”

1 YORUM