WBC ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury, Oleksandr Usyk’nin iki hafta önce Derek Chisora’ya karşı ağır siklet karşılaşması hakkında yorumlarda bulundu.

İlk kez dünya şampiyonu olmadan önce Fury, Chisora’yı iki kez yenmişti.

Usyk, Chisora’ya karşı on iki raunt sonunda puanla galip gelirken pek çok kişinin beklediğinden çok daha zor zamanlar geçirdi.

Fury’nin görüşüne göre, iyi bir ağır siklet Usyk’ye çok fazla zarar verirdi.

“En iyi Oleksandr Usyk’yi gördük mü? Emin değilim. En iyi Oleksandr Usyk’yi ağır siklette gördük mü? Bilmiyorum, “dedi Fury Talk Sport’a.

“Ama bu performansta, şu anda en iyi 15 ağır sikletten hiçbirinin Oleksandr Usyk için titremediğini görebilirsiniz. Tüm yapabildiği bu muydu?”

Fury “Bu ağır siklet geçmiş yıllardaki gibi oyun oynanacak bir yer değil. Dürüst olmak gerekirse, biraz yumruk atabilen büyük bir ağır sikletle dövüştüğünde, Usyk katledilmesi gereken bir kuzu gibi olacak.”

“Benim fikrim burası ağır siklet, yarı ağır siklete benzemiyor. Oleksandr Usyk’yi iyi bir yarı ağır siklet olarak değerlendiririm. Ancak ağır siklette adil olmam gerekirse beni etkileyen hiçbir şey yoktu. “

5 YORUMLAR

  1. Furyden Daha Uzun Ve Yapılı Nikolai Valuev Gibi Dev Bir Boksörü Karşısında Ufacık Kalan Ruslan Chagaev Ve David Haye Yenmişti Usyk Neden Süpriz Yapamasın Formunu Tutturursa Bu Boks Tek Yumruk Yeterli Furyninde Zayıf Bir Çenesi Olduğuda Bir Gerçek Ve İndirici Yumruklarada Sahip Değil Teknik Açıdan Bir Numara En Büyük Artısı Bu Furynin…

    • Fury Valuev gibi kalas değil yanlız. Kaldıki elleri usykten çok daha hızlı. Ayrıca furynin çenesi zayıf değil. Sadece çabuk dengesini kaybedip düşüyor.wilder maçında bile baygın gibi yattı ama grogi olarak kalkmadı.bu maç olursa bana göre en kötü ihtimal rtd ile fury kazanır.

  2. Bencede fury kesinlikle favoridir olası bir maçta.usyk çok iyi boksör ama ağır sıklette sonu lomachenkodan kötü olur. Bi kaç maç yapıp kazanarak şampiyon olmak istiyor muhtemelen. Stil olarak belki A J yi yenebilir. Onun dışındaki şampiyonlara karşı kaybeder. Hatta Parker dubois gibi boksörlere karşıda hiç şansı yok bence