Eski dünya şampiyonu Roy Jones Jr., hala bacaklarının gücüne ve boks yeteneğine sahip olduğuna inanıyor.

Roy Jones Jr. 12 Eylül’de Kaliforniya’da tartışmasız ağır şampiyonu Mike Tyson’la karşılaşacak.

Sekiz raundluk gösteri maçı öde izle sistemi ile yayınlanacak.

51 yaşındaki Jones, 2018’in başından beri maç yapmadı. 54 yaşındaki Tyson ise 2005 yılından beri emekli.

Jones Jr. ESPN’e “Boks garip bir spor. Çoğu zaman insanlar yaş ilerleyince bacakların ilk zayıflayacak şey olduğunu söylüyorlar ve bacaklarım gerçekten iyi durumda, becerilerimi sergilememin önemli bir parçası. Gücün son şey olduğunu söylüyorlar ve güç sadece yeteneğin kilit bir parçasıdır. “

“Becerilerim ve gücüm hala var. Ama bacaklarım eskiden olduğu gibi değil. Bu yüzden Mike Tyson’ın favori olduğunu söyleseler deliye dönmezdim, ama buna katılmazdım. “

California Eyaleti Atletizm Komisyonu Jones ve Tyson’ın gelmesini istemiyor.

Jones boks yapmayı ve eğlenmeyi planladığını itiraf ediyor. Ancak Tyson’ın nakavt etmek için kendisine saldıracağını söylüyor.

Jones, “Ben ringde nasıl eğleneceğimi biliyorum ve bunu yapabileceğimi göstermeye çalışıyorum” dedi. “Ama aynı zamanda, Mike nakavt yolunu biliyor. Aslında bu bir boğa yavrusu ile oynamak gibi. … O saldıracak, ama istediklerini yapamayacak çünkü bildiği tek şey nakavta gitmek.”

“Şimdi, boks yapmak, iyi vakit geçirmek ve insanlara iyi bir şov izlettirmek istiyorum. Ama Mike sıradan biri değil. “

“Mike hala her zamanki gibi tehlikelidir. Hala iyi, hızı var, hala gücü var, hala çok patlayıcı, bu yüzden hala tehlikeli bir adam. Sekiz raund boyunca tehlikeli olacak. Kendimi korumaya hazır olmalıyım çünkü bu adam Mike Tyson .”

1 YORUM