Eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Mike Tyson, çocuklarının onu kanepede oturmasını ve emekliliğin tadını çıkarmasını istediklerini itiraf ediyor.

Sekiz çocuğu olan Tyson, 2005 yılında Kevin McBride tarafından durdurulduğundan beri aktif değil.

Ancak 54 yaşındaki Tyson, 51 yaşındaki eski dünya şampiyonu Roy Jones Jr.’a karşı 12 Eylül’de ringe çıkacak.

Karşılaşma Los Angeles California’da düzenlenecek ve sekiz raundluk bir gösteri maçı olacak.

Tyson çok iyi durumda olduğuna ve savaşmaya hazır olduğuna inanıyor ama çocukları ringe geri dönmek için çok yaşlı olduğunu düşünüyor.

Jimmy Fallon Show’da Tyson “Çocuklarım evde oturmam gerektiğini düşünüyor,” dedi.

“Ama ne biliyorlar? Çok eminim. Nasıl savaşacaklarını bilmiyorlar, hiçbir çocuğum beni dövüşte yenemez, o zaman neden bahsediyorlar?”

Tyson’ın eski eğitmenlerinden biri olan Jeff Fenech, yakın tarihli bir röportajda Tyson’ın ileri yaşlarında bile Deontay Wilder gibi mevcut en ağır sikletleri yenebileceğine inandığını söylemişti.

Sporting News’e verdiği demeçte Fenech, “Boks şimdi aynı değil. Mike Tyson altı hafta boyunca antrenman yaparsa bir dakika içinde Wilder’ın işini bitireceğini garanti ederim.”

“Eğer Wilder büyük bir avcı olduğuna inanılan Tyson Fury tarafından yere yığılıyorsa, Mike Tyson bu adamları dağıtırdı.”

“Fury’nin diğer becerileri var, ama Deontay Wilder’in sadece bir yumruğu var başka bir şeyi yok. Onu yumruklarsan, bitti. Ve Mike kesinlikle onu yenerdi.”