WBA geçici orta şampiyonu Chris Eubank Jr., antrenörü olan eski dünya şampiyonu Roy Jones’a, Mike Tyson ile yaklaşan gösteri maçında yardımcı oluyor.

51 yaşındaki Roy Jones Jr, 12 Eylül’de Kaliforniya’da 54 yaşındaki Mike Tyson ile karşılaşacak.

Tyson, Kevin McBride tarafından durdurulduğu 2005’ten beri ringin dışında.

Öte yandan Jones, son maçını 2018’in başlarında gerçekleşti.

Eubank Jr., her zaman Jones’un büyük bir hayranıydı ve aynı zamanda Tyson’ın da büyük bir hayranıydı.

“Açıkçası Mike’la olan bu maç için onu şekillendirmeliyim. Roy’un Mike’a karşı hazırlanmak için yaptıklarını görüyorum ve ona yardım ediyorum. Bu, bir milyon yıl içinde hiç görülmeyecek bir şey. Nasıl buradayız, bu nasıl oldu? Ama evet, gerçekten oluyor, “dedi Eubank Jr.

“Aslında birkaç gün içinde onunla Pittsburgh’a gidiyorum ve orada biraz eğitim yapacağız. Mike Tyson ve Roy Jones, tüm zamanların en sevdiğim boksörleri. Mike Tyson benim bir kahramanım, ama iki kahramanım var ve Roy’a karşı çıkamayacağım çılgın bir pozisyondayım çünkü onunla çalışıyorum. Son beş aydır her gün onunla birlikteyim, bu yüzden aslında kahramanlarımdan birinin kazanamayacağını göreceğim garip bir pozisyondayım.”

“Mike’ın ne kadar hazır olduğunu bilmiyorum. Instagram’daki 30 saniyelik küçük kliplerinde harika görünüyor, ancak Roy Jones’a karşı sekiz raund farklı bir şey. Roy faal. Son maçını iki yıl önce yaptı. Boks Roy için her şey. Bunun Mike için her şey olmadığını söylemiyorum, ama bence Mike emekli olduktan sonra başka bir hayat yaşadı. Roy daha önce hiç o tarzda yaşamamış, her gün spor salonunda ve bunu yapmayı seviyor. ”

1 YORUM