Ağır siklet boksör Daniel Dubois, Olimpiyat gümüş madalyası kazanan Joe Joyce ile yapacağı maça iki haftadan az bir zaman kaldı. 23 yaşındaki Daniel, 28 Kasım’da yenilgisiz rakibi Joyce ile karşı karşıya gelecek.

Kazanan boksörün yakın gelecekte bir dünya şampiyonluğu maçına çıkma ihtimali oldukça güçlenecek. Boks uzmanlarının çoğu, bu maçta iki boksörden birisinin yere serileceğine inanıyor.

Dubois, Daily Star Sport’a, “Sanırım onu ​​erken ya da geç yakalayabilirim. Önemli değil ”dedi.

“Hızlı ya da yavaş, önemli değil. Ne şekilde olursa olsun, bu benim için bir galibiyet olacak.”

“O kendi becerilerini uygulama yöntemine sahip ve ben de onunla savaşacağım. Onunla savaşmaya ve her şeyi yapmaya hazır olmalıyım. “

Dubois şu anda WBO sıralamasında ikinci durumda. Oleksandr Usyk bir numarada oturuyor ve şu anda bu kemerin zorunlu rakibi.

Anthony Joshua, Tyson Fury ile kemer birleştirme maçı yapmak için WBO kemerini bırakırsa, Dubois, boş kemer için Usyk ile karşılaşabilir.

“Ben kesinlikle Usyk gibilerine hazırım. Tüm amatör beceriler ve hareketler boks yapmanın temelidir. Bir ağır siklet olarak atletik olmalısın ve bende bu var. Bu siklette daha ileriye gidecek yeteneklere sahibim, “dedi Dubois.

Daniel “Gerçekten Joe ile dövüşüp onu yendikten sonra kim olursa olsun rakiplerimi ezmem gerek. Öyleyse onları getirin” dedi.

5 YORUMLAR