Canelo Alvarez’in uzun zamandır beklenen rakibi Callum Smith oldu. 19 Aralık’ta gerçekleşecek olan maç resmileşmiş durumda.

Matchroom Boxing organizatörü Eddie Hearn, maç kartındaki diğer karşılaşmaları açıklamadı. Hayranlar Ryan Garcia ve Luke Campbell arasında gerçekleşecek olan mücadelenin aynı gecede olmasını istiyor.

Hearn zaten Ryan Garcia’nın Golden Boy Promotions tarafından düzenlenecek gecede ringe çıkacağı için bunun mümkün olmadığını söyledi.

Smith yakın mesafede boks yapamayacağı için Canelo için iyi bir eşleşme gibi görünüyor. Callum’un yakın mesafedeki dövüş yeteneği, Canelo’nun Aralık 2018’deki üçüncü rauntta kolayca yere serdiği Rocky Fielding ile aynı seviyede.

Canelo-Smith iki farklı dövüş stili sergileyecek. Smith, uzaktan boks yaparak maçı kazananmanın yolunu bulmak isteyecektir. Canelo, yakın mesafede Callum’un işini bitrmeye çalışacak. Callum, mesafeyi koruyabilirse şansı olur, ancak rakipleri ona yaklaştığında resmen yok oluyor.

Smith’in Canelo’yu Uzakta Tutması Gerekecek

Smith, Canelo’nun 19 Aralık’ta yaklaşmasına izin verirse, Fielding gibi erken nakavt olabilir.

Smith, Kasım ayında John Ryder’a karşı son dövüşüne iyi hazırlanmıştı. 12 raund sonunda rakibini yenmesine rağmen bir çok boks hayranı Smith’in kaybettiğini düşünüyor. Callum, Ryder’la maç yaparken ciddi bir sıkıntı içindeymiş gibi görünüyordu.

1 YORUM