Tyson Fury, Agit Kabayel ile 5 Aralık’ta karşılaşmak yerine 2020 yılında maç yapmamayı tercih etti. Fury, 2021 yılında ringe geri döneceğini söylüyor.

32 yaşındaki Fury’nin 2021’e kadar maç yapmayacağını söylüyor olması, üçüncü maç için Deontay Wilder (42-1-1, 41 nakavt) ile karşılaşabileceğini gösteriyor.

Fury’nin organizatörü Bob Arum, Wilder’ın bir sonraki rakip olup olmayacağı konusunda hiçbir şey söylemiyor, ancak yakında bir şeyler duymalıyız. Birçok boks hayranı, Fury’nin Wilder’la karşılaşmasını istediği için Alman boksör Kabayel’e (20-0, 14 nakavt) karşı bir ısınma maçı yapmasına karşı durumda.

Bazı taraftarlar, Fury’nin 2021’de IBF / WBA / WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua ile iki büyük maçı yapacağı için risk almak istemediğine inanıyor.

Fury, Wilder’ı 22 Şubat’ta bu yılın başlarında yedinci rauntta nakavtla kolayca yenmesine rağmen, Wilder maç sırasında bir pazı problemi yaşadı ve Fury ona çok fazla yumruk attı. Wilder, maç sırasında Fury’nin eldivenlerinde bir şey olduğunu düşünüyor.

Arum, Fury Ve Wilder Üç Gerçekleşecek

“Sanırım üçüncü bir Wilder maçı olacak çünkü Pulev, Joshua’nın işini bitirecek ve sonra Fury üçüncü maç için Wilder’ı arayacak çünkü buradaki en büyük dövüş bu” dedi. Top Rank organizatörü Bob Arum.

“Öyleyse sabırlı olalım. Size söylüyorum, bu maçı Pulev kazanır ve Pulev kazanırsa Joshua olmaz. Açıkçası, Fury ve Wilder en büyük ağır siklet dövüşü. Onu küçümsüyor muyum yoksa abartıyor muyum bilmiyorum. Size Pulev’un onu yeneceğini söylüyorum, “dedi Arum.

2 YORUMLAR