Eski dünya şampiyonu Timothy Bradley her zaman Teofimo Lopez’in yeteneklerine ve yapabileceklerine inanmıştı.

Lopez, Vasiliy Lomachenko’nun WBC Franchise, WBO, IBF, WBA hafif siklet unvanlarının hepsini 12 raunt sonunda puanla yenerek ele geçirdi.

Bradley ESPN’e “Maçta sadece bir yumruk atmaktan çok daha fazlası olduğunu biliyordum ve Lopez’in olağanüstü zamanlaması olduğunu söyledim. Oradaki patron Teofimo Lopezdi, ” dedi.

“Lopez çıktı ve her raundun her dakikasında savaştı. Ama sadece Lomachenko’nun hesaplamalarını tahmin etmekle kalmadı, onu açıkça hayal kırıklığına uğrattı. Lomachenko maçta Lopez’in ne kadar hızlı olduğunu gerçekten anladı. Aslında Loma’dan daha hızlıydı, daha uzun, daha güçlü ve daha büyüktü.”

Daha 23 yaşında olan Lopez, diğer birçok boksörün başarısız olduğu yerlerde başarılı oldu.

Bradley “Lomachenko birçok boksörü derin sulara götürdü ve maçları erkenden bitirdi. Teofimo buna kanmadı. Sakin ve dengede kaldı. Yumruklarını atmaya devam etti, “dedi.

“O son raunt belirleyici andı, hissettim ve Lopez’in o maçı kazandığını hissetmemin nedeni buydu. Lopez son rauntta 90’dan fazla yumruk atarak ne yaptığını gösterdi. Lomachenko son rauntta ona herşeyini teslim etti. Bu boksörlerin ikisi de son rauntta neyden yapıldıklarını gösterdi. Lopez’de biraz daha fazlası vardı. İşte buydu. Loma saatte beş mil gidiyorsa, Teofimo altı mil gidiyordu. Tüm gerçek bu. “

Timothy Bradley “Lopez beni etkiledi. Onun özel olduğunu biliyordum, ancak Cumartesi günü herkese bir süperstar olduğunu gösterdi. Hızı, zamanlaması, refleksleri ve hızlı kararlarıyla bana tüm zamanların en sevdiğim boksörlerinden biri olan genç Roy Jones Jr.’ı hatırlatıyor,” dedi.

3 YORUMLAR

  1. Edit: Lomanın elleri kesinlikle daha hızlıydı. Ayaklara gelirsek lopezin ayakları Lomanın yanında Mercedes le yarışan Reno 19 gibiydi. Loma yumruk almamak için üzerine üzerine gitmedi. Kesinlikle nakavt olmaktan korktu. Yoksa hem teknik hem hız olarak en az 2 gömlek üsttedir. Lopezin gücüne bir kez daha hayran kaldım