Kell Brook, ESPN tarafından yayınlanacak maçta 14 Kasım’da WBO welterweight şampiyonu Terence Crawford’u yenmek için mücadele edecek. Aylarca süren konuşmalardan sonra, Crawford-Brook maçı nihayet duyuruldu.

Eski IBF welterweight şampiyonu Brook, ünvanını üç yıl önce Mayıs 2017’de 11. rauntta Errol Spence Jr tarafından yenilgiye uğratıldıktan sonra arka arkaya dördüncü galibiyetini almaya çalışacak.

Kell Brook, Crawford’u Üzmek İstiyor

34 yaşındaki Brook, kariyerinde yalnızca iki kez kaybetti. Gennady Golovkin ve Spence’e karşı yaptığı maçları gözünde yaşadığı problemler nedeniyle kaybetmişti. Bu sorunlar olmasaydı, bu maçları kimin kazanacağını kim bilebilirdi?

Brook, Golovkin ile maç yapmadan önceki formuna geri dönebilirse Kasım’da Crawford’u yenebilir. Her iki boksör de aşağı yukarı aynı yaştadır.

Bazı boks hayranları, Brook’un Crawford’a karşı galibiyetini mümkün olarak görmüyor. Brook’un Golovkin’le karşılaşmadan önce ne kadar iyi olduğunu hatırlarsanız, tartışmasız bölümdeki en iyi boksörlerden biriydi.

Brook’un şu anda ne kadar iyi olduğunu bilmiyoruz çünkü 2017’de Spence’e karşı kaybetmesinden bu yana ciddi bir maç yapmadı.

1 YORUM