Süper orta sıklet boksörümüz Avni Yıldırım, WBC, WBA süper orta sıklet şampiyonu Saul “Canelo” Alvarez ile zorunlu maçı yapmayı istiyor.

Geçen Cumartesi gecesi San Antonio’daki Alamodome’da Canelo, iki dünya şampiyonluğunu kazanmak için çıktığı maçta Callum Smith’i çok rahat bir şekilde yendi.

Canelo-Smith’in kazananı 90 gün içinde Avni Yıldırım’a karşı zorunlu kemer savunması yapması için Dünya Boks Konseyi ile maç öncesi anlaşma yapıldı.

Yıldırım, WBC’nin bir numarası ve Canelo-Smith’in boş WBC kemeri için maç yapmasına izin verdi ancak kazananın kendisiyle karşılaşması şartıyla.

Şu anda Canelo ve Avni’nin muhtemelen Şubat ayında Meksika’da bir tarihte maça çıkabileceğine dair söylentiler var. Bu senaryo devam ederse, Canelo’nun Meksika’daki on yıl içindeki ilk maçı olacak.

Avni Yıldırım’ın Meksika’da veya herhangi bir yerde Canelo ile maça çıkmasıyla ilgili sorunu yok.

The Sun’a konuşan Yıldırım “Dünya şampiyonluğunu kazandığım sürece Meksika’da, ABD’de, Türkiye’de veya ayda savaşmamız umrumda değil. Benim için bu Canelo’yla savaşmakla ilgili değil. WBC kemeri dünyaca ünlü yeşil ve altın kuşak, bokstaki en büyük ödül ”dedi.

“Bu fırsatı uzun zamandır bekliyordum ve sonunda gerçekleşeceği için çok mutluyum. Meksika’yı seviyorum, birkaç kez oradaydım, insanlar bana her zaman çok iyi davrandılar ve bana saygılı davrandılar. Boks hayranları ve boks yorumcuları iyi bir dövüşü takdir ediyorlar ve ben de onlara bunu vereceğim.”

“Organizatörüm Ahmet Öner bana diğer takımla görüştüğünü söyledi. Anlaşmanın henüz bittiğini sanmıyorum ama iyi bir yoldalar. Gitmeye hazırım. Yarın da yapabiliriz. Umarım önümüzdeki üç ila altı ay içinde gerçekleşir. “

Yıldırım, Canelo’ya Yabancı Değil

2018’de Meksikalı süperstar, Yıldırım’ı Gennadiy Golovkin ile rövanş maçına hazırlamaya yardımcı olması antrenman kampına çağırdı.

Avni “Antrenman maçını seviyorum ve iyi boksörlerle kapışmayı seviyorum. Ama gerçek dövüş tamamen farklı bir şey. Gerçek dövüşü dört gözle bekliyorum çünkü o zaman elimden gelenin en iyisini yapıyorum” dedi.

“Canelo’ya saygı duyuyorum. O büyük bir boksör ve şu anda dünyanın en iyi boksörü. Ama ne yapabileceğimi de biliyorum. Ve çok iyi hazırlanacağımı da biliyorum. Bunun için. Maçtan önce çok konuşmayı sevmiyorum. Konuşmamı ringde yapıyorum. Bakalım sonunda karşılaştığımızda ne olacak. “

1 YORUM