23.1 C
New York kenti
Çarşamba, Temmuz 28, 2021
Ana SayfaBoks HaberleriLuis Ortiz: Dillian Whyte Maçı İyi Olur

Luis Ortiz: Dillian Whyte Maçı İyi Olur

Ağırsiklet boksör Luis “King Kong” Ortiz, en iyi boksörlere karşı maç yapmaya hazır durumda. Bu yüzden Dillian Whyte’ın kendi isminden bahsettiğini duyduğunda çok heyecanlandı.

Whyte geçen hafta verdiği bir röportajda, Ortiz’le 2021 Şubat ayında bir tarihte karşılaşmaya istekli olduğunu açıkça belirtti.

Whyte, Brentwood’daki Matchroom Dövüş Kampında Alexander Povetkin tarafından Ağustos ayında nakavt edildiğinden beri ringin dışında.

Povetkin ile rövanş maçı 21 Kasım’da olması beklenirken 30 Ocak tarihinde yeniden planlandı. Povetkin’in COVID-19’dan kurtulmaya çalışmasıyla bu maçın olması düşük ihtimal gibi gözüküyor.

Görünüşe göre Povetkin Şubatta ancak hazır olacak.

Luis Ortiz “Adımı duydum ve heyecanlandım. Menajerimi (Jay Jimenez), koçumu ve Al Haymon’u aradım ve sabırla bekliyorum, ”dedi.

Ortiz, en iyi isimlerle maç yapmakla ilgilendiğini söyledi. Whyte’a karşı bir dövüşün kıvılcım yaratacağına inanıyor.

“Bence ben ve Whyte iyi bir dövüş olur. Sanırım hayranlarımız buna bayılacak. Müsait ve istekliyse, ben müsaitim ve hazırım. Hayranlara bekledikleri şeyi verelim. Eğer olmazsa Povetkin veya en iyi 5 boksörden biriyle dövüşmeyi çok isterim. Öyleyse kim beni isterse ben buradayım. Ben müsaitim ve hazırım, dedi Ortiz.

2 YORUMLAR

  1. Ortiz, sadece tezek çuvalından öteye gidemeyen zavallının teki, Wilder’a maç satmadan önce adam zannediyorduk, meğersem 5 kuruş etmezmiş, Whyte maçı konusuna gelirsek, Whyte’nin sanırım Povetkin ile rövanşı olacak, Povetkin’i yaşından dolayı hafife aldı ama, ebesinin herekesini gördü, Povetkin 10 yaş daha genç olaydi, ne Joshua ne de Fury rakip olabilirdi…

    Joshua – Fury maçına gelirsek, Joshua’yı Andy Ruiz ile yaptığı ikinci macta gerçek bor boksör gibiydi 12 raunt boyunca dans etti… dans etti, dans etti soktu… kelebek gibi uçarım arı gibi sokarım hesabı, olasi Joshua – Fury macinda Joshua kırışmadan da Fury ‘yi yenebilecegini düşünüyorum eğer kırışmak gerekirse bence bunda yine Fury ‘nin zararlı çıkacağını düşünüyorum… umarım Joshua maçı alir ve kemerler uzun bir zaman sonra tek bir boksör de toplanır..

- Advertisment -
Araç çubuğuna atla