Ağır siklet boksör Michael Hunter, amatör kariyerlerinde karşılaştıklarında Tyson Fury’yi yenmek için elinden gelenin fazlasını yaptığına emin.

Hunter, 2006 yılının Kasım ayında Londra’ya gittiğinde ve amatör maçta Fury ile karşılaştığında, puanlamanın yanlış yapıldığına inanıyor.

2006 yılının başlarında Fury, David Price’a amatör bir karşılaşmada kaybetti.

Ama Hunter’a karşı yaptığı karşılaşmada eli havadaydı.

Hunter, “Geçmişte amatörde yer alan alan üst düzey boksörlerin hepsi beni çok iyi tanıyor,” dedi.

“Bir karşılaşma olduğunda, puanlar fark sonucu belirliyor. İyi boksörlerin hepsi nasıl savaştığımı biliyor. Bildiğim tek şey bu.”

“Deontay Wilder, Andy Ruiz, Tyson Fury, Charles Martin ve daha fazlası. Hepsi benim ismimi biliyor ve uzun zamandır ismimi duyuyorlar ve ciddi bir problem olduğumu da biliyorlar. Hemen birisiyle karşılaşıp kazanabilirim. “

Hunter ayrıca, eski ağır siklet şampiyonu Andy Ruiz’i, Ekim 2007’de Chicago’da amatör bir maçta karşılaştıklarında yendiğini açıkladı.

Hunter, “Birbirimizle turnuvada çok erken karşılaştık ve sonunda ona merhamet göstermeden yendim” dedi.

“Amatörlerde farklı bir puanlama sistemi var. Ona çok fazla zarar veremedim. Çok dayanıklı. Çok iyi bir çenesi var, iyi boks IQ’su var ve iyi hareket ediyor. Benim yumruk sayım ondan daha fazlaydı. “

Aralık ayında Alexander Povetkin ile beraberlik kaldığından beri başka bir maça çıkmayan Hunter, şimdi eski destekçisi Eddie Hearn ile yollarını ayırdıktan sonra serbest bir boksör.

Hunter, “Ağır siklette dünyanın en iyisi olduğumu hissediyorum.” dedi. “Ben dünyanın en iyisiyim, ilk fırsatta bunu kanıtlayacağım.”

1 YORUM