Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez’in 12 Eylül’deki rakibi henüz belli değil ve böyle devam ederse o tarihte bile ringe çıkması zor görünüyor.

Canelo, 2019 yılının Kasım ayında Sergey Kovalev’i yendiği tarihten beri ringin dışında.

Daha sonra sikletini düşürdü ve eski sikletine geri döndüğünü açıkça belirtti.

Canelo başlangıçta Cinco De Mayo hafta sonunun bir parçası olarak Mayıs ayında dövüşecekti ve WBO süper orta sıklet şampiyonu Billy Joe Saunders onunla karşılaşmaya en yakın isimdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde koronavirüs salgını patlak verdikten sonra tüm karşılaşmalar iptal edildi.

Canelo eylül ayına bakarken Saunders bir kez daha düşünüldü ancak İngiliz şampiyonunun bu tarihte maçı yapması için yeterli zamanı yoktu.

Saunders, dövüşe uygun bir şekilde hazırlanmak için yeterli zaman istedi ve daha da önemlisi, bu büyüklükteki bir maç için yeterli parayı almak istedi.

Saunders, Daily Mail’e göre IFL TV’ye “Canelo’nun yapabileceği en iyi şeyi söyleyeceğim. Aralık ayına kadar bekleyecek ve uygun bir süper orta sıklet bulup kazanacak,” dedi. “Aralık ayına kadar beklesin, sonra benimle yapabilir. Aralık’ta ben bu maça hazır olurum hadi yapalım.”

“Sana ne yapacağımı söyleyeceğim. İmzaladığım para kalsın. Yemin ederim, parayı kendisine almana izin vereceğim. İngiltere’ye gelmek isterse onunla bedavaya savaşacağım. Onu yenersem, sözleşmedeki parayı bana ödesinler. Kazanamazsam, bana ödeme yapmalarına gerek yok. Bu kadar adil olabilirim. Onu yeneceğimden bu kadar eminim. “

3 YORUMLAR

  1. En kısa zamanda bu ikilinin karşılaşmasını isterim. Yüzde yüz performans ile maça çıkacak bir Billy Joe Saunders’ın Canelo’ya sıkıntı çıkarabileceğini düşünüyorum. Muhtemelen yakın bir maç olur ve de kazanan puan ile kazanır gibi geliyor. Pek çok sonuca gebe bir eşleşme bu. Umarım güzel bir maç izletirler bize.