Vasily Lomachenko ve Teofimo Lopez, 17 Ekim Cumartesi günü Las Vegas’taki MGM Grand’da tartışmasız hafif sıklet şampiyonluk maçı için karşılaşacak. Cuma öğleden sonra çıktıkları tartıda iki boksör de 135 lbs geldi.

IBF hafif sıklet şampiyonu Lopez (15-0, 12 nakavt) zayıf görünüyordu ve bu da 5-6 kilo alabileceğini gösteriyor.

WBA / WBC / WBO şampiyonu Lomachenko (14-1, 10 nakavt) savaşa hazır, en iyi durumda görünüyordu. “Hi-Tech” Lomachenko’nun görünüşünden çok fazla su kaybetmeyeceğini anlayabilirsiniz. En fazla 2-3 kilo alabilir.

Lopez-Lomachenko maçı ESPN, ESPN Deportes ve ESPN + tarafından yayınlanacak ve bu maç izleme başına ödeme değil, Türkiye saati ile pazar sabahı 5:30’da olması bekleniyor.

Bu maçı ABD’deki 75 $ ödenen yüksek fiyatlı maçlardan biri ile karşılaştırıldığında, bu çok daha iyi bir olay.

Teddy Atlas, “Lopez’in karşılaştığı zorluk, dünyadaki 1 numaralı boksör ile savaşmaktır” dedi.

“Ve seni ıskalattığında, sana bir şekilde vuruyor. Öyleyse zihninizde olup biten her şeye hakim olun ve cesaretiniz kırılmasın. Vurulması zorsa sinirlenmeyin, ”dedi Atlas.

Atlas, deneyimin Teofimo’ya karşı bir sorun olup olmayacağı sorulduğunda, “Lomachenko kazanacaksa iyi olur” dedi. “Aksi takdirde, gençlik ve güç kazanacak.”

Teofimo’nun Lomachenko’ya karşı çıkması zor olacak ama imkansız bir şey değil. Lomachenko etrafta dans edecek, ama sonunda yumruklarını atmak için öne çıkacak. Bu olduğunda, zaman zaman Teofimo tarafından cezalandırılacak.

Yaş Dejavantajı Olan Lomachenko

Atlas, “Bu Lopez denen adam yumruk atmak için doğdu. Bana Pacquiao’yu her iki eliyle de güçlü vuran adamı hatırlatıyor” dedi.

“Lomachenko bu deneyimi kullansa iyi olur ve hata payı yok. Yani 32 yaşında gerçekten en iyi durumda olması gerekecek ve boksörleri kronolojik olarak yargılamadığımı biliyorsunuz.”

“Yaşı bir araba gibi değerlendiriyorum. Üzerinde kaç mil var? Lomachenko’nun kilometre sayacında kilometreler var. 400 amatör dövüş. Vurulmayacağını biliyorum ama bir şekilde vuruluyor.”

Lomachenko için Atlas “Önce Linares tarafından düşürüldü ve sonra Campbell tarafından biraz sarsıldı, ”dedi.

Atlas: Lopez Bir Noktada Loma’ya Zarar Verecek

“Eğer Lopez oraya onu parçalamak için girerse, o zaman Lomachenko’nun kayıpları olacaktır” dedi Atlas. ” Lomachenko sadece en iyi kafa hareketine sahip değil, aynı zamanda en iyi bacaklara sahip.”

“Parçalamaktan daha fazlasını yapmalı ve oraya gitmeli ve Lomachenko’yu bayıltmalısınız.”

Atlas, “Bence bir yerlerde Lomachenko’yu incitecek ve rolleri tersine çevirecek ve Lomachenko’nun risk almasını sağlayacak” dedi.

Magdaleno Fighthype’a Teofimo’nun Lomachenko’yu yenip yenemeyeceği sorduğunda. “Lopez’e karşı kişisel bir şey değil, ama bence Lomachenko ayak hareketi ve el hızıyla farklı bir seviyede” dedi.

“Gücü var ve her yerde hızlı. Henüz Teofimo Lopez’in böyle yetenekli biriyle dövüştüğünü sanmıyorum.”

“Sanırım Loma’nın hareketini görmeye başladığında ve atmayı sevdiği büyük sağ elini indirmeyi başaramayacak, bence bu onu hayal kırıklığına uğratacak,” dedi Magdaleno.

Teofimo Parçalanacak

“Lomachenko daha sonra onu parçalara ayıracak ve yavaşça işini bitirecek,” diye devam etti Magdaleno. “Herkese söylediğim en büyük şey kendinize inanmaktır.”

“Lopez şu anda burada. Lomachenko’yu yenebileceğini hissettiği güçlü bir havası var, ama sanırım Loma’nın farklı bir seviyede olduğunu hissediyorum.”

“Sanırım öyle Loma çok kurnaz bir adam. Etrafınızda daireler çizebilir, ”dedi Magdaleno.
4 YORUMLAR

  1. Maçın hakkı 116 112 yada 115 113 olur. 119 109 veren hakemin ben taa…
    Loma biraz erken başlasa belkide maçı kazanabilirdi ama 6 raundum 5inde nerdeyse yumruk vurmadı. İkisinide tebrik ederim. Yanlız lopezin kondüsyonu beklediğimden kötüymüş. Umarım ileride toparlar kendini