Genç boksör Teofimo Lopez (16-0, 12 nakavt), Vasily Lomachenko’yu (14-2, 10 nakavt) rahat götürdüğü maçta 12 raunt sonunda puanla yenerek sonuca gitmeyi başardı.

Loma, maçın ikinci yarısında toparlandı, ancak Lopez, 12. rauntta süper vuruşlarla onu yıprattı. Teofimo o rauntta tam anlamıyla Lomachenko’ya hiç bir kazanma şansı vermedi.

Loma 8. rauntta biraz kıprandı ancak kazanmak için nakavta ihtiyacı vardı. Bu olmadı ve kariyerinde ikinci kez yenilgiyi yaşadı.

Hakemlerin puanlaması 116-112, 119-109 ve 117-111 Teofimo lehine oldu. Buradaki asıl tartışma Lopez’in kazanması değil abartılı puan veren hakemdi.

Lomachenko 8., 9., 10. ve 11. rauntlarda oldukça iyi dövüştü, ancak bu rauntları tam anlamıyla kazanamadı, çünkü Teofimo daha sert yumruklar attı Loma’nın yıprandığı açıkca görülüyordu.

Lopez’in 10. raunttaki temiz vuruşunu hakem bel altı zannetti ve Loma’yı dinlendirdi. Hakem hata yaptığını anlayınca Teofimo Lopez’e bir uyarı vermedi. Eğer hakem maçı orada durdurmasaydı Loma’nın düşmesi kaçınılmazdı.

Loma 6. raunda kadar yumruk atmaya çekindi ve bu rauntların bazılarını kazanmaya çalışmayarak Lopez’in işini kolaylaştırdı. Teofimo’nun boyutu, hızı, gençliği ve gücü Lomachenko için çok fazlaydı.