Bernard Hopkins, Canelo Alvarez ve Jermall Charlo’nun maç yapmasını istiyor ve başka bir maçın bu kadar önemli olmadığını söylüyor.

Hopkins, Alvarez Golden Boy’la birlikteyken bile Charlo-Canelo maçını istedi ve şimdi bunu daha fazla söylüyor.

Charlo’nun süper orta siklete yükselmesi gerekiyor, ancak Canelo’nun onunla dövüşüp dövüşmeyeceğinin kararını beklemesi gerekecek.

Canelo, Siklet Yükselirse Jermall Charlo İle Karşılaşacak Mı?

Bu adam, Canelo dışında başka bir siklette savaşıyor olabilir, ancak Alvarez ile süper orta siklette maç yapmaya hazır.

Jermall süper orta siklete yükselirse, Canelo onu da görmezden gelebilir. Canelo için Billy Joe Saunders, Caleb Plant ve Avni Yıldırım gibi rakipler varken, Jermall Charlo veya Benavidez’le karşılaşmaması onun için iyi olacaktır.

Canelo’nun Charlo gibi yetenekli bir boksörle maç yapması gerekiyor çünkü az bilinen boksörlerle maç yapması onun kariyerini etkileyebilir.

Hopkins, Canelo Vs. Jermall Charlo Maçını İstiyor

Bernard Hopkins Fighthype’a, “Jermall Charlo, o maçı hemen istiyorum. Başka hiçbir şeyin önemi yok. Canelo Golden Boy’dan ayrılmadan önce de bu dövüşü istedim. Önümüzdeki bir buçuk yıl içinde veya daha erken olmasını istiyorum” dedi.

“Kağıt üzerinde bu dövüşü Canelo’ya çok yakın bir şekilde vermelisiniz.”

“Ama her zaman bir şans vardır. Jermall Charlo kendine güveniyor ve öğrenme süreci iyi gidiyor.”

“Bu salgın sırasında bile 20’li yaşların sonundaki bir boksör gibi genç görünüyor, ancak bu yıl pek çok insan oturuyor, ”dedi Hopkins.

Boks hayranları, Canelo’nun Charlo ve kardeşi Jermell ile uzun süredir dövüşmesini istedi, ancak o bu maçlara ilgi göstermedi.

Charlo kardeşler, Canelo için fazla yetenekli olduğu için mi? Olabilir. Canelo daha önce de Demetrius Andrade ile karşılaşmadı ve kendisi için zorlu bir mücadele olacak başka bir boksördü.

Evet, Canelo’nun Charlo’ya karşı deneyiminde bir avantajı var, ancak bu hiçbir şey ifade etmiyor. Charlo’nun geçen Eylül ayında Sergiy Derevyanchenko’ya olağanüstü bir şekilde hükmettiğini gördük.

Bu, Gennadiy Golovkin’in en zorlu kariyer maçını yapmasını sağlayan boksör. Charlo, Golovkin’e Canelo’dan daha fazla sorun veren bir adama neler yapabileceğini gösterdi.

2 YORUMLAR