WBO süper orta siklet şampiyonu Billy Joe Saunders, WBO’nun orta sıkletteki kemerini elinde tutan Demetrius Andrade ile maç yapmaya fazlasıyla istekli.

Ekim 2018 karşılaşmaları planlanmıştı ancak Saunders’da yasaklı bir maddenin pozitif çıkması sonucunda bu karşılaşma gerçekleşmemişti.

Hem Saunders hem de Andrade, Mayıs ayında Cinco De Mayo hafta sonunda Canelo ile karşılaşabilecek olası boksörler.

WBC, WBA süper orta sıklet kemerlerini elinde bulunduran Canelo, Avni Yıldırım’a karşı zorunlu maçını 27 Şubat tarihinde yapacak.

İngiliz boksör Saunders, ringde karşılaşırlarsa Andrade’yı bayıltacağından çok emin.

IFL TV’ye “Onu bayıltacağımdan son derece eminim,” diyor.

“Ben ve o sosyal medyada mesajlaştım ama saklamak istiyorum. Eddie Hearn, hadi bu maçı yapalım. WBO orta siklet kemerini boşalt ve yukarı çık, WBO’ya sen söyle yukarı çıkıyoruz ve böylece devam edebiliriz.”

“Oturmak istemiyorum. Canelo Şubatta maç yapacaksa, Mayıs ayında onunla karşılaşmayı çok isterim. Ama eğer Mayıs ayına kadar ortalıkta oturup baş parmağımı sallayacağımı düşünürse, yanılıyor.”

“Bunu yapmayacağım. Spor salonuna geri döndüm, hadi başlayalım. Bu büyük maçlardan birini bekliyorum. Ne kadar iyi olduğumu görmek için büyük maçlar istiyorum. Andrade, süper orta siklete çıkarsa benimle karşılaşır. Kazanan Canelo’yu alır. Harika bir plan, değil mi? o da DAZN için çalışıyor. Kazanan Canelo ile karşılaşmalı. “