Deneyimli antrenör Teddy Atlas, WBO, WBA, IBF, IBO şampiyonu Anthony Joshua’yı karşısında WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’yi destekliyor.

Atlas, Fury’nin maçı nakavtla kazanabileceğine inanıyor. Fury ve Joshua, iki maçlık anlaşmayı imzaladılar ve ilk karşılaşma Haziran veya Temmuz ayında yapılacak.

Atlas, Fury’nin Joshua’yı kariyerindeki ilk yenilgisinin “karanlık yerine” geri götürmesini bekliyor.

Atlas, The Fight podcast’inde “Bence Fury onu durdurabilir. AJ’yi seviyorum, iyi bir dövüşçü, iyi bir yeteneği var, harika bir geri dönüşü oldu. Hepsini beğendim,” dedi.

“Çin çenesi olduğunu söylemeyeceğim, bunu söylemeyeceğim. Ama, Fury’nin daha iyi bir çenesi olduğunu söyleyeceğim. Ve yumruk aldığında karanlık yerlere gideceğini söyleyeceğim. Ruiz karşısında Joshua karanlık yerlere gitti. Şimdi bir ışık buldu ve odayı aydınlattı ve aydınlık bir yere geri döndü. Elektrik kesintisinden o kadar da uzak olduğunu düşünmüyorum.”

“Sanırım yine bir karanlık dönemi olabilir. Işıksız bir yere tekrar gitmekten çok uzak değil. Bu yüzden Fury’nin kazanacağını söylüyorum.”

“Joshua yumruk atabilir, Joshua iyi bir vurucu. Pozisyona giriyor, ancak o pozisyona girmesi gerekecek. Fury daha çok yönlü olduğu için, Fury daha fazla şey yapabileceği için daha fazla söz hakkına sahip olacak.”

1 Yorum