Kell Brook, rakibi Terence Crawford’u sıska olarak görüyor ve Cumartesi gecesi onun ‘çikolatalı keklerine’ vurmaya başladığında dayanamayacağını düşünüyor.

Crawford, geçen yıl Aralık ayında Egidijus Kavaliauskas tarafından sert yumruklara maruz kaldığı için iyi sinyaller vermedi.

Kavaliauskas’ın maçın yarısında enerjisi bitmemiş olsaydı, Crawford kariyerinde ilk kez yenilgiyi tatmış olabilirdi. Bu maçtan sonra Crawford’un zorlanabileceğini gördük.

Brook: Crawford Benim Gücüme Dayanabilirse İnsan Değildir

Brook, Fighthype’a, “Birinci raunttan itibaren maçın içinde olmalıyım. On iki raunt için hazırlandım.”

“Bu kadar uzun sürerse 36 dakika boyunca tamamen odaklanmış olacağım. Terence Crawford’un çenesine vurduğumda dayanabilirse, o zaman insan değildir çünkü katır gibi yumruk atıyorum.”

“Savaşmak için gelirse, ne olursa olsun bir savaşımız olur. Sanırım gücümü hissettiğinde, benim ciddi bir siklet olduğumu anlayacak.”

Brook “Hafif veya hafif bir siklet ile savaşmıyor. Orta sıklet ve hafif-orta siklette boks yapan tam teşekküllü bir boksörle savaşıyor, “dedi.

Brook, Gennady Golovkin ve Errol Spence Jr’a karşı yaptığı gibi hızlı başlarsa ve çok sayıda yumruk atarsa, Crawford orada çok uzun süre dayanamayabilir.

Crawford, Spence ve GGG’nin sahip olduğu çeneye sahip değil ve Brook’u saldırırken avlaması gerekecek.

Crawford rakiplerinin ona yumruk atmasına izin vermez. Darbe almaya başlarsa, Crawford muhtemelen ringi turlamaya başlayacak.

34 yaşındaki Brook, Crawford’u incitecek kadar yumruk atmak istiyorsa tüm maç boyunca öne çıkmalı ve onu kovalaması gerekebilir. Bu maç, Crawford’un Felix Diaz ve Viktor Postol’a karşı yaptığı dövüşler gibi çirkinleşebilir.

“Kariyerim boyunca hiç kimse bana sahip olduğum saygıyı ve takdiri göstermedi. Belki onlara yeterince kendimi göstermedim.”

Crawford, gücünün nasıl olduğunu görmek için Brook’u erkenden test etmesini bekleyebilirsiniz. Crawford için güç çok fazlaysa, bu maçı Viktor Postol’a karşı yaptığı gibi çirkin hale getirecektir.

Brook, “Şimdi Spence’ı dövdüğümden daha iyi bir dövüşçüyüm,” dedi. “Öğrenmeyi asla bırakmadım ve ben çok şey öğrendim.”

“Uzun zamandır iyi bir kilodayım. Dışarıdaki tüm genç boksörler için, maç arasında kendinize bakmanız gerekir. “

“Kimin önünde olursam olayım, dünyanın en iyi dövüşçüsü bile olsa, karşımda olan boksörle o seviyeye geldiğimi görürsünüz. Bu adam sayesinde içimdeki en iyi boksör ortaya çıkacak.”

Türkiye’de maçın yayıncısı Dmax olarak açıklandı. Kell Brook ve Terence Crawford maçı bu pazar sabahı 6:00’da başlayacak.

1 YORUM