Terence Crawford, Kell Brook ile Cuma günü yapılan tartı sırasında soğukkanlılığını kaybetti ve yüz yüze karşılaşma sırasında endişeliydi. Crawford bakışları sırasında bir nedenden ötürü çok heyecanlıydı.

Kell Brook sağlam bir rakiple maç yapmasının üzerinden üç yıl geçmiş olsa da, o hala Terence Crawford’un 12 yıllık profesyonel kariyeri boyunca karşılaştığı herkesten daha iyi bir rakip.

Crawford’un en iyi kariyer galibiyetleri şu boksörlere karşı oldu:

  • Amir Khan
  • Yuriorkis Gamboa
  • Viktor Postol
  • Egidijus Kavaliauskas
  • Ricky Burns
  • Thomas Dulorme

Crawford, Errol Spence, Shawn Porter, Keith Thurman ve Danny Garcia’dan birini yenmiş olsaydı, o zaman pound for pound için konuşabilirdiniz. Ancak Crawford’un yendiği isimler Amir Khan, Kavaliauskas, Jose Benavidez Jr ve Jeff Horn oldu.

“Yarın neyle karşı karşıya olduğunu biliyor,” dedi Crawford. “Bu, kariyerinin en çetin dövüşü değilse de en çetin dövüşü olacak. Daha önce benim gibi bir dövüşçüyle ringde olduğuna inanmıyorum. “

Brook, “Gözlerimden yarın senin için zorlu bir dövüş olacağını görebiliyorsun” dedi.

“Senin gözlerin mi? Her ikisi de berbat haldeyken bunu gözlerinde nasıl görebilirim, ”dedi Crawford.

“Ciddi olalım. Zilin çalmasıyla birlikte bunu anlayacaksın, ”dedi Brook.

Brook’un geçmişteki rakiplerinden farklı olmayacağını varsayarak, “Göreceğiz,” dedi Crawford.

Brook’un Kellerman ile konuşması sırasında araya giren Crawford, “Zaten yazıldı, ben zafer kazandım,” dedi.

“Hayır, ben galip geldim,” dedi Brook.

Kell Brook Verilen Oranlara Şaşırdı

Brook, bahis sitelerinde 7’ye 1 kazanma şansı sorulduğunda, “Açıkçası yanlış yapıyorlar” dedi. “Biri orta sıklet olmak üzere iki elit boksörle maç yaptığımın farkında olduklarını sanmıyorum” dedi.

“Önümdeki her rakip için hazırım,” dedi Crawford. “Elbette, Kell Brook çok fazla adrenalin sağlıyor ve enerjimi artırıyor. O büyük bir yetenek ve eski bir şampiyon.”

“Maç yaptığı en iyi rakiplere karşı harika şeyler yaptı. Ancak bende normalde yaptığım gibi antrenman yaptım ve eğitim kampında yapmam gereken her şeyi yaptım. Kell Brook’a özel olarak fazla odaklanmadım. Ben sadece ringe çıkıp yeteneğimi sergilemeye ve bunu yaparken eğlenmeye hazırım ”dedi Crawford.

Dmax tarafından yayınlanan açıklamaya göre pazar sabahı 06:00’da Terence Crawford ve Kell Brook maç yayını başlayacak. Fightboks.com bu maçta tüm dünyanın aksine Kell Brook’u favori olarak görmektedir bakalım sonuç ne olacak.

5 YORUMLAR

  1. Crawford erken bitirdi ama beni endişelendirdi.Brook o yumrukla nasıl dağıldı hala anlayamadım. Golovkin ve errol maçlarında çok daha sert darbeler yemişti. Errol Spence Kell brook tan daha sert bir boksör. Ona karşı ne yapabilir çok merak ediyorum