Kell Brook üç raunt boyunca çok iyi mücadele etti, ancak Cumartesi günü WBO welterweight şampiyonu Terence Crawford tarafından dördüncü rauntta nakavt olarak maçı kaybetti.

Crawford sağ eliyle Brook’u avlamayı başardı ve onu iplere attı. Terence hakem Tony Weeks’in saymasından sonra Brook’a sert yumruklar atmaya devam etti. Hakem Brook’un devam edemeyeceğini düşünüp maçı bitirdi.

“Mesafeyi ayarlamaya çalışıyordum, ”dedi Crawford maçtan birkaç dakika sonra. “Ritmimi bulmaya çalışıyordum. Bu yüzden ilk rauntlarda iyi işler çıkaramadım.”

“Çok fazla değil ama onu birkaç kez yakaladım ”dedi Crawford. Brook’u 2017’de Errol Spence Jr’dan daha hızlı nakavt edilmesi sorulduğunda Crawford, “Farklı maçlar ve farklı yıllardı,” dedi. “Kell Brook muazzam bir yetenek.”

“Bu gece daha iyi adama kaybetti,” dedi Crawford.

Top Rank organizatörü Bob Arum. “Gerçekten büyük bir izleme başına ödeme geliri istiyorlarsa, Terence Crawford’u 5 Aralıkta karşılaşacak olan Spence ve Garcia ile sırayla dövüştürelim ikisinide aynı gece yenerdi” dedi.

“O dünyanın en iyi boksörüdür. Şu an etraftaki boksörler Terence Crawford ile rekabet edebilecek seviyede değil.”

“Errol Spence, Terence Crawford’dan elinden geldiğince kaçmaya çalışacak çünkü Terence Crawford’u yenemeyeceğini biliyor. Bu akşamki performansı gördün. Kell Brook’u yendiği rauntta Errol Spence’i de yenecek, “dedi Arum.

Terence Crawford Ve Manny Pacquiao Mu Karşılaşacak?

“Pekala, Pacquiao maçını garantilemek istiyorum,” dedi Crawford. “Bu maçtan önce bir Pacquiao dövüşü yapmak üzereydik, ancak COVID kontrolden çıktığı için maç olmadı. Bu yüzden o maç yerine Kell Brook’la devam ettik.”

“O yüzden şimdi Manny Pacquiao ile olan o maçı yeniden gözden geçireceğiz, “dedi Crawford.

Pacquiao ve Crawford arasındaki maç için Arum, “Para oradaydı, işlenmişti” dedi. Ortadoğu’daki bir ülkede gerçekleşecek bir maçtı ve o ülkedeki Sağlık Bakanı, ‘Bunu yapamazsınız çünkü seyircilere izin vereceğimizi garanti edemem,’ dedi. Ve bu hafta olacaktı.”

“Hadi gidelim,” dedi Crawford, “Görünüşe göre Orta Doğu’ya gideceğiz.”

Terence Crawford Ve Kell Brook Maç Özeti