WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury, röportaj sırasında IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua ile kemer birleştirme maçını yapmaya istekliydi.

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi, Wembley’deki SSE Arena’da Joshua dokuzuncu rauntta zorunlu rakibi Kubrat Pulev’i nakavt etti.

Fury, “Maçı izledim ve yaptıklarından çok etkilendim ve maçın sonunda röportaj yaptılar, halk benimle maç yapacağını duymak istedi. Ama o susmayı tercih etti,” dedi.

“Dürüst olmak gerekirse biraz hayal kırıklığı yarattı çünkü maçı istemiyormuş gibi sorudan kaçındı. Bu yüzden sosyal medyaya girdim. Sözleşmeyi imzala büyük çocuk! “

Bu yılın başlarında iki taraf da iki maçlık anlaşma yaparak prensipte anlaştılar.

Zorunlu rakip Oleksandr Usyk kenara çekilmek istemediği için WBO kemeri olmadan Joshua ve Fury maçı olabilir.

“Son beş yıldır bunu istiyorum ve şimdiye kadar olmadı, ama iyimserim. Bu, Muhammed Ali’nin George Foreman ile Rumble in the Jungle’da maç yapmasından bu yana yaşanacak en büyük dövüş.”

“Kulağa çok kötü gelmiyor ama yine de gazetede gördüğüm her şeye inanmadığım için neler olacağını göreceğiz. Ama umarım bu maç olur, “dedi Tyson.

“Oleksandr Usyk zorunlu ancak bu kemerin boşaltılması gerekiyorsa, eminim ki kuşağımızın en büyük maçını yapmak için bunu yapacaklardır. İstekliyim, umarım o da istekli olur ve hayranlara gerçekten görmek istedikleri maçı verebiliriz. “

1 YORUM