Eski dünya şampiyonu Floyd Mayweather, Cumartesi gecesi Wembley’deki SSE Arena’da sürpriz bir konuktu. Anthony Joshua’nın ünvanlarını korumak için çıktığı maçta Kubrat Pulev’in nasıl nakavt olacağını izlemeye gelen izleyiciler arasındaydı.

Joshua için, geçen Aralık ayında Suudi Arabistan’da Andy Ruiz’i yenerek ağır siklet unvanlarını geri almasından bu yana ilk maçıydı.

Joshua, dokuzuncu rauntta Pulev’i toplamda dördüncü kez yere düşürmesiyle maç sona erdi.

Joshua, “Ne diyebilirim ki, bu bir dövüş oyunu ve aynı zamanda kendimden başka kimseyle rekabet etmiyorum,” dedi.

“Kendime sadık kalıyorum, her gün öğreniyorum, daha akıllı oluyorum, bu boks sporunun dama değil satranç olduğunu öğreniyorum. Akıllı bir oyun oynuyorum ve doğru zamanda doğru hamleleri yapıyorum. “

Floyd Mayweather’ın Joshua Hakkındaki Düşünceleri

43 yaşındaki emekli boksör Mayweather 20 Şubat’ta Youtube yıldızı Logan Paul ile maç yapacağını duyurduğu zaman bu ayın başlarında manşetlere çıktı.

Mayweather, Sky Sports’a “Harika bir boks görmek her zaman iyidir” dedi.

“İngiltere harika bir yer, pek çok harika boksör var. Anthony Joshua ile gurur duyuyorum ve tüm bu ışıklar, kamera ve aksiyon mükemmel.”

“En ağır siklet boksörlerden biri. Daha önce altın madalya almış. Kariyeri harika gidiyor, cehennem gibi bir dövüşçü. Boks sporunda bir yumruk herşeyi değiştirebilir ve ben onun dövüş tarzına saygı duyuyorum.