Tyson Fury boksa dönmesinin nedeni olarak Mike Tyson hakkında saygısızca konuşan Deontay Wilder’ın öfkesini körüklemesi olduğunu söyledi.

Fury 2015 yılında Vladimir Klitschko’ya karşı zafer kazandıktan sonra çok fazla kilo aldı ve depresyonla mücadele etmek zorunda kaldı.

2018’de Fury ringe geri dönüş yapmaya karar verdi ve Bronz Bombacı’nın Mike Tyson’ın yeteneğini sorguladığı bir videonun geri dönüşü için antrenman yaparken onu daha fazla çalışmaya teşvik ettiğini itiraf etti.

“Antrenörümü aradım ve antrenmana hazır olduğumu söyledim. Frank Warren’ı aradım ve geri dönmeye hazır olduğumu söyledim.”

“O gün eşofmanımı giydim ve bir mil koşmayı planladım, sadece bir mil, ve durmadan yarım mil bile koşamadım.”

“Durdum ve yürüdüm ve yürürken Instagram’da bazı videolara bakıyordum ve Deontay Wilder’ın yaptığı bir videoyu gördüm ve Mike Tyson’ı en parlak döneminde bir raundda nakavt edebileceğini söyledi.”

“Deontay Wilder’ın Mike Tyson’a karşı saygısızlık yaptığını düşündüm.”

“Bu yorum için geri dönüp seni bayıltacağım. Ayrıca benim hakkımda da bazı şeyler söyledi, “O şişman, asla geri dönmeyecek, çok ileri gitti.”

Fury’nin Wilder’a eski ağır sıklet şampiyonu Mike Tyson’a yönelik yorumları için duyduğu öfkeye rağmen, Amerikalı’nın ona ringe geri dönüş yapması için ‘daha fazla ilham’ verdiği için teşekkür ettiğini söyledi.

“Deontay Wilder’a beni geri getirdiği ve geri dönmem için daha fazla ilham verdiği için Tanrı’ya da borçluyum ve hiç durmadım.”

“Bugünden o güne kadar eğitimi hiç bırakmadım. 1 Kasım 2017’den bu yana her gün antrenman yaptım.”

Fury, Şubat 2020’deki rövanş maçında Wilder’ı yendikten sonra WBC ağır sıklet kemerini geri kazandı ve sözünü tutmuş oldu.

1 YORUM