Amerlikalı boksör Virginia Fuchs erkek arkadaşı ile seks yapması yüzünden yasaklı madde belirlendi. Doping testinin pozitif çıkmasına rağmen herhangi bir ceza ile karşılaşmayacak.

32 yaşındaki boksörün 13 Şubat’ta alınan bir idrar örneğinde letrozol metabolit bis- (4-siyanofenil) metanol ve GW1516 (GW501516) metabolitleri, GW1516 sülfon ve GW1516 sülfoksit pozitif test edildi.

Fuchs, “Başka biriyle ilişkiye girmemin böyle bir sonuç çıkacağına dair hiçbir fikrim yoktu. Son birkaç ay içinde bana inandığı ve beni desteklediği için USA Boxing’e teşekkür etmek istiyorum.” Dedi.

“USADA’nın kapsamlı bir soruşturmayı tamamladıktan sonra, davanın benzersiz olduğunu buldular ve bu nedenle hiçbir olumsuz kararı vermediler ve rekabete geri dönmeme izin verdiler. Bu benim için çok büyük bir ders oldu ve şimdi bitti, tamamen Tokyo’ya hazırlanmaya odaklandım. ”

Fuchs, Covid-19’un salgınından bu yana ilk antrenman kampına ABD Olimpiyat takımıyla Colorado Springs’te başladı.

Fuchs, 2019 Pan Amerikan Oyunlarında gümüş, 2018 Dünya Şampiyonasında ise bronz madalya kazandı.

Associated Press’e “Bokstaki ilk hedefim her zaman Olimpiyatlarda altın madalya almaktı” dedi. “Bu yüzden 2016 Rio Oyunları’ndan sonra dört yıl daha bekledim. Bunların hepsi son dört yıl boyunca çok çalıştım. Boşa gitmeyecek. Hala o altın madalyayı almak istiyorum. “