Gennadiy Golovkin ile yaptığı amansız mücadeleyi daha sonra izleyen Sergiy Derevyanchenko, elinden gelen herşeyi yaptığını düşünüyor.

Golovkin, Canelo Alvarez’den çıkarılan IBF orta siklet kemerini Derevyanchenko’yu 12 raund sonunda yenerek ele geçirdi. Hakemler Frank Lombardi (115-112) ve Eric Marlinski (115-112), Golovkin lehine puanlama yaptı, ancak diğer hakem Kevin Morgan 5 Ekim’de Madison Square Garden’da Golovkin’i sadece 1 puan (114-113) önde gördü.

İlk raundda yere düşen Derevyanchenko hakemlerin puanlamasına katılmıyor.

“Bu maçın çok yakın geçtiğini hissettim, o maçı kazandığımı hissediyorum.”

Derevyanchenko kariyerinde 2. yenilgisini (13-2, 10 KOs) almasına rağmen, Ukraynalı boksör o gece sert vuran Golovkin’e karşı inanılmaz bir şekilde karşılık verdiği için bazı hayranlar kazandığını biliyor.

“Benim için çok fazla şey ifade ediyor,” dedi Derevyanchenko. “Popülerliğimin bu maçta arttığını biliyorum. Ama bu mücadele için çok çalıştım. Bu dövüş için çok hazırlandım. Bu performansımla kendimi oldukça iyi hissediyorum. Bir dünya şampiyonu olabileceğimi herkese kanıtlamak için daha çok çalışacağım. ”

38 yaşındaki Golovkin, muhtemelen Polonyalı Kamil Szeremeta’ya (21-0, 5 KO) karşı IBF kemerinin zorunlu savunmasını yapacak. Golovkin, COVID-19 salgını öncesinde planladığı maçı kazanırsa, sonraki mücadelesinde Canelo Alvarez’le (53-1-2, 36 KOs) üçüncü kez karşılaşma ihtimali var.

Derevyanchenko, “Golovkin ile karşılaşmak için sözleşme imzaladığımızda, aslında bu maçın kazananı zorunlu rakibi ile karşılaşacaktı. “Ve Golovkin şu anda bunu yapacak.”