Yenilgisiz hafif sıklet boksör Ryan Garcia, Gervonta Davis’le çok fazla zaman geçmeden karşılaşmak istiyor.

Garcia, 5 Aralık’ta WBC’nin geçici kemeri için Luke Campbell ile karşılaşacak. Bu maçı kazanan Devin Haney’in zorunlu rakibi olacak.

Önümüzdeki Cumartesi gecesi, Davis ve Leo Santa Cruz, Showtime Pay-Per-View etkinliğinin ana maçında Texas’taki Alamodome’da kapışacak.

Geçen hafta sonu Teofimo Lopez, WBO, WBA, WBC Franchise, IBF unvanlarını Vasiliy Lomachenko’yu 12 raunt sonunda yenerek ele geçirdi.

Garcia bu sonuca şaşırmadı. Davis’i yenerek insanların saygısını kazanmayı düşünüyor. 2021’de hem Davis hem de Lopez’le maç yapmak istiyor.

“Şok olmadım. Teofimo’nun üstün olduğu yerler vardı o iri bir adam. Bu Lomachenko’nun ağırlık sınıfı değil ve siklet düşmesi gerekiyor. Yeni ve aç dövüşçü devralmaya hazırdı. Fırsatları dört gözle bekliyorum. Bütün bu kemerler için, “dedi Garcia Sky Sports’a.

“Gervonta’yı istiyorum. Sonra Teofimo’ya meydan okumak istiyorum. Sonra Haney. 2021’de istediğim maçlar Gervonta ve Teofimo.”

Hafif siklet bölümünde yetenekli olan Garcia, gelecekte çok sayıda üst düzey maç bekliyor.

Garcia, “Dört atlı – Ryan Garcia, Teofimo Lopez, Gervonta Davis ve Devin Haney. Bunlar gelecek için harika dövüşler olacak,” dedi.

“Dünyadaki en çok küçümsenen hafif siklet benim. Bana kredi veremiyorlar. Daha fazla saygı kazanmayı umuyorum ama dürüst olmak gerekirse ne düşündükleri umurumda değil.”

1 YORUM