Yenilgisiz hafif sıklet boksör Ryan Garcia, Olimpiyat altın madalyası kazanan Luke Campbell’ın deneyim seviyesinden korkmuyor.

Campbell, Vasiliy Lomachenko ve Jorge Linares’e karşı iyi maçlar çıkarmasına rağmen bu karşılaşmalarda yenilgiye uğradı.

5 Aralık’ta Ryan Garcia, WBC’nin geçici şampiyonluğu için Luke Campbell’la karşılaşacak.

Kazanan, gerçek şampiyon Devin Haney’in zorunlu rakibi olacak.

22 yaşındaki Garcia, Sky Sports’a “Bu beni hafif sıklet bölümünün en tepesine yerleştirecek. Campbell engelini geçmek zorundayım,” dedi.

“Lomachenko ve Jorge Linares dışında kimseyle dövüşmedi ve onlara karşı kaybetti. Deneyiminiz kaybediyorsa, bu deneyimi istemiyorum.”

“Sürekli beni bayıltacağını söylediğini duyuyorum. 126 lbs’lik Lomachenko’yu bile deviremedi. Beni yenemeyecek. İyi bir oyundan bahsediyor. Ama ona vurduğumda Lomachenko maçından çok daha zor olduğunu anlayacak. Bu onun son şansı ama son çiviyi kariyerinin tabutuna çakacağım. Hiç duymadığım Yvan Mendy ile dövüştü ve kaybetti! Peki ne deneyimi var, Gerçekten mi?”

Garcia, aynı zamanda Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez ile çalışan deneyimli koç Eddy Reynoso tarafından eğitildi.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Just two brothers getting ready for War ⚔️ @canelo @gymshark

Ryan Garcia (@kingryang)'in paylaştığı bir gönderi ()

“Saul ‘Canelo’ Alvarez ile antrenman yapıyorum. Sadece Instagram videoları yapmak için orada olmadığımı çok yakında öğrenecek. Yanımda neler getirdiğimi göreceksin. Ben gerçek Savaşçıyım, Instagram dövüşçüsü değil. Bütün bunları sosyal medyada yapabilirim çünkü fırsatım var “dedi Garcia.

“Oyun oynamak için burada değilim. Yumruklarımı atmaya başlayacağım ve görecek. Onu temiz yakalarsam, incinirse işi biter. Kaçışı olmayacak.”

3 YORUMLAR

  1. Küçümsediğin Loma seni komaya sokar enayi. Loma dediğin adamdaki savunmayı delmek kolaymı zannediyorsun. Linares şans yumruğuna düşürdü. Adam kalktığında grogi falanda değildi. Yani Lomanın çenesi yeterince sağlam. Seni Bi lopeze karşı görelim yiyiyorsa. Bütün maçlarını yumruk gücü zayıf rakiplere karşı yaptın.